film

Czarne złoto

Black Gold
2011
2 godz. 10 min.
6,5 5 791
ocen
6,5 10 1 5791
Dwaj arabscy władcy rywalizują o pas ziemi bogaty w ropę. więcej mniej
Czarne złoto zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Czarne złoto
Zwiastun nr 2 1:05
Czarne złoto
Zwiastun nr 1 2:25
Akcja filmu rozgrywa się w latach 30. minionego wieku, kiedy to odkryto złoża ropy w krajach arabskich. O zyski z nowego bogactwa walczy dwóch emirów Nessib ([person=133]Antonio Banderas[/person]) i Amar ([person=64511]Mark Strong[/person]). 2012-01-25T13:21:43 https://fwcdn.pl/webv/72/38/27238/fr_pub_img_0083_blgd.27238.4.jpg

Pod bezlitosnym niebem pustyni dwaj odwieczni rywale – emir Nesib (Antonio Banderas) i sułtan Amar (Mark Strong) – zawierają pakt o nieagresji, na mocy którego zobowiązują się do zachowania pokoju oraz zrzeczenia się jakichkolwiek roszczeń wobec "Żółtego Pasa" – ziemi leżącej pomiędzy ich królestwami. Swoistym gwarantem dochowania umowyPod bezlitosnym niebem pustyni dwaj odwieczni rywale – emir Nesib (Antonio Banderas) i sułtan Amar (Mark Strong) – zawierają pakt o nieagresji, na mocy którego zobowiązują się do zachowania pokoju oraz zrzeczenia się jakichkolwiek roszczeń wobec "Żółtego Pasa" – ziemi leżącej pomiędzy ich królestwami. Swoistym gwarantem dochowania umowy ma być wychowanie przez Nesiba dwóch synów Amara. Mija 12 lat. Saleeh (Akin Gazi) i Amar (Tahar Rahim) wyrastają na młodych mężczyzn. Są bardzo różni, jeden ma naturę wojownika, drugi jest spokojnym intelektualistą, który poza książkami świata nie widzi. Na przepiękną młoda kobietę wyrasta też rodzona córka Nesiba, księżniczka Lelya (Freida Pinto). Pakt między władcami obowiązuje aż do chwili, kiedy na terenie „Żółtego Pasa” Amerykanie odnajdują cenne złoża ropy naftowej.

na podstawie
Hans Ruesch (powieść)
studio
Carthago Films S.a.r.l. (koprodukcja) / Doha Film Institute, The (współudział) / France 2 Cinéma (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Black Gold
inne tytuły
Day of the Falcon USA
Black Gold (II)
więcej
Film był kręcony w miejscowościach Matmata i  Latrach (Tunezja). Sceny bitew powstawały na terenie katarskich pustyń - zajęło to około czterech tygodni.
Film kręcono w Tunezji podczas Jaśminowej Rewolucji, która doprowadziła do obalenia prezydenta Zina Al-Abidina Ben Alego. Nie wpłynęło to na produkcję obrazu, który ukończono zgodnie z harmonogramem i bez przekroczenia przewidzianego budżetu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych