Tahar Rahim 

7,9
3 525 ocen gry aktorskiej
Tahar Rahim
Francuski aktor pochodzenia algierskiego. Wychowywał się w Belfort w północno-wschodniej Francji. Studiował na wydziale sportu, a następnie informatykę i matematykę. Po długich poszukiwaniach odnalazł się na wydziale kina na Uniwersytecie w Montpellier. Jego studenckie poczynania zostały udokumentowane przez kolegę w dokumencie "Tahar, student", który był pokazywany we francuskiej telewizji. W 2005 roku Rahim rozpoczął naukę w szkole aktorskiej Le Laboratoire de l'Acteur w Paryżu. 

Pierwszy raz na ekranie Rahim pojawił się w 2007 roku w filmie fabularnym "Najście", a następnie w miniserialu telewizji Canal+ "Komuna".

Międzynarodowy rozgłos przyniosła mu rola w "Proroku" Jacques'a Audiarda, który zdobył Grand Prix festiwalu w Cannes, a także nominację do Oscara w kategorii "film zagraniczny". Rahim otrzymał natomiast za swoją rolę Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego europejskiego aktora.

Rahima można też było oglądać w serialu Damiena Chazelle'a "The Eddy" u boku Joanny Kulig, w "Mauretańczyku" Kevina Macdonalda, gdzie zagrał z Jodie Foster, a także w serialu "Wąż", w którym wcielił się w seryjnego mordercę.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 lipca 1981

miejsce urodzenia: Belfort, Francja

wzrost: 177 cm

Europejska Nagroda Filmowa (od 1997)
Zdobył Europejska Nagroda Filmowa (od 1997), 2 inne nagrody i 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Leïla Bekhti (od 2010)
W roku 2006 pojawił się w wideoklipie pt."Fallait que ja te dise" grupy Sniper.
Był członkiem jury podczas następujących festiwali:
- 2015 r. - 68. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes (Francja);
- 2021 r. - 74. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes (Francja).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych