PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31325}

Czarnoksiężnik z Oz

The Wizard of Oz
7,4 27 950
ocen
7,4 10 1 27950
7,7 18
ocen krytyków
Czarnoksiężnik z Oz
powrót do forum filmu Czarnoksiężnik z Oz

... jest zrozumiałe że nie miał polskiej premiery choćby zbliżonej do daty premiery światowej. Jednak ostatnio bardzo wiele filmów "starej daty" ma "lekko" spóźnioną datę premiery w polskich kinach, jak np. "Hair", "Annie Hall", "Casablanca", "Przeminęło z wiatrem" czy nawet "Gabinet doktora Caligari". Bardzo cieszy mnie ten fakt, bo jest nadzieja, że i "Czarnoksiężnik..." również dołączy do grona tych "szczęśliwców". W każdym bądź razie liczę na to i pomimo, iż ten kultowy film oglądałem już kilka razy to jednak obejrzenia go na dużym ekranie nie mógłbym sobie odpuścić. To film mojego dzieciństwa i uwielbiam do niego wracać.

ocenił(a) film na 10
Donnie_D_

Mam to samo niedość, że był moim ulubionym z dzieciństwa to jeszcze chętnie do niego wracam.

ocenił(a) film na 7
Donnie_D_

Jak to: nie miał polskiej premiery? Nigdy go w Polsce nie wyświetlono? Przecież to nieprawda...

ocenił(a) film na 6
astat_2

filmweb uznaje tylko kinowe premiery.

astat_2

Polska premiera była zapewne zaraz po wojnie, pod koniec lat 40. Gdyby wojna nie wybuchła, byłaby ona pewnie wiosną 1940 (równolegle zapewne z "Iwonką" lub "Moja mama to ja", planowanymi polskimi filmami).

Donnie_D_

Czyli ten film nigdy nie był wyświetlany w kinach w Polsce?

ocenił(a) film na 6
Trojden

Być może był, ale nie miał ustalonej premiery. Tj. ktoś może przemycił nielegalną (dzisiaj nielegalną, kiedyś nie było praw autorskich na takim poziomie) kopię i puszczał w jednym mieście.

ocenił(a) film na 7
Donnie_D_

wg filmwebu premierę ten film ma jutro :)

jerzykm

Wystarczy kliknąć na datę premiery i tam wszystko jest napisane:
Polska 27 marca 2015 (wznowienie)

Donnie_D_

To nieprawda, że te filmy nigdy nie były w Polsce puszczane. Filmweb po prostu podaje daty repremier, czy jak to się zwie. Te filmy są po prostu ponownie wprowadzane do kin, głównie studyjnych. Tak było chociażby z filmami Chaplina, chociaż miały one swoje premiery w Polsce dawno temu.

ocenił(a) film na 6
NickError

No właśnie i to jest głupie. Bo człowiek chce wiedzieć kiedy film zadebiutował w naszym kraju, a tu pokazuje datę wznowienia. Totalny bezsens.

ocenił(a) film na 7
MistrzSeller

Może nie ma danych dot. oryginalnych dat polskich premier po prostu.

ocenił(a) film na 6
aaktt

ale nawet gdyby była to by się nie wyświetlała na filmwebie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones