PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=837143}
5,6 1 711
ocen
5,6 10 1 1711
5,2 8
ocen krytyków
Czarny młyn
powrót do forum filmu Czarny młyn

Do momentu rozwikłania całej tej zagadki świetnie mi się ten film oglądało. Bardzo dobrze przedstawione tło głównych bohaterów, całkiem fajnie przedstawione zachowania dzieciaków.

Trochę mam wrażenie, że zabrakło pomysłu na zakończenie tego filmu. Główna zagadka jako tako nie została rozwikłana i wychodząc z filmu nadal nie do końca zrozumiałem dlaczego to wszystko potoczyło się tak, a nie inaczej i dlaczego wybrano taki sposób na końcówkę filmu.

Ale tak jak wspomniałem wcześniej - do ostatnich scen tego filmu naprawdę dobrze się Czarny Młyn oglądało i warto się na ten film wybrać.

Peterekx

Bardzo dobrze zrobiony film! I cieszę się, że nie stał się cud i Mela musi walczyć o każdy krok! Piękna wzruszająca scena epilogu. Jako matka w pełni utożsamiam się z postacią kreowaną przez Pan Magdalenę Nieć. Czasem po prostu nie mamy siły...

Peterekx

Mnie i dzieciakom podobał się do samego końca. Ten film zawyża poprzeczkę polskiemu kinu dla młodego widza! Świetna rola Iwa - mega zdolny chłopak! Rola Meli - to absolutny szok, uwierzyliśmy, że naprawdę gra to dziewczynka z niepełnosprawnością! Wzruszająca i ujmująca rola matki w wydaniu Pani Magdaleny. Dzieciaki i ich role to prawdziwe zaskoczenie - nigdy dzieci nie grały tak dobrze w polskim kinie. Fajny prawdziwy epizod Kiersznowski! Sąsiadka korpulentna do zjedzenia łyżeczkami! Marian złomiarz z psem bardzo fajna postać Pana po kryminale. Świetne zdjęcia i doskonała muzyka.

Peterekx

Zakończenie filmu jest dla mnie mega czytelne. Ponieważ mama jest w ciąży kiedy spada gwiazda i płonie młyn, to łączy los meli z młynem i złem. Gdyby nie pożar, zaginięcie ojca Mela urodziłaby się o czasie i zdrowa. Dlatego tylko Mela może pokonać złą gwiazdę. Epilog: mała dziewczynka nie zostaje cudownie uzdrowiona, ale próbuje w wyniku rehabilitacji samodzielnie wykonać swoje pierwsze kroki ku samodzielności. I to jest ten prawdziwy i pożądany cud dla tej rodziny. Możliwość zakończenia żałoby, wyjście ku światu matki i otwarcie cukierni (inna skala dotychczasowego biznesu). Integracja całej społeczności, nawet pies Brutus przechodzi swoją przemianę i jest teraz przyjacielem dzieci. Nie każdą tajemnicę trzeba opisać od początku do końca - czasem tajemnica zostaje nierozwiązana, ale to nie ma znaczenia dla powyżej opisanej zmiany dla rodziny Meli i Iwa i całej społeczności. Zło z kosmosu, z świata zewnętrznego to popkulturowy archetyp mnie to całkowicie wystarczy.

brat_pita_pitu_pitu

Potwierdzam.

ocenił(a) film na 7
brat_pita_pitu_pitu

A ja bym inaczej końcówkę nakręcił.
Cofamy się w czasie pożar pożarem ale ojciec Iwa po raz drugi nie wschodzi w ogień a jego siostra rodzi się zdrowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones