PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=554556}

Czas wojny

War Horse
7,1 47 952
oceny
7,1 10 1 47952
4,8 16
ocen krytyków
Czas wojny

W 1914 roku Joey, piękny, gniady źrebak z charakterystyczną białą kreską na nosie, zostaje sprzedany armii i rzucony w wir wojny na Froncie Zachodnim. Wraz ze swoim oficerem bierze udział w walce przeciw wrogom, będąc świadkiem koszmaru bitew we Francji. Nawet w zrujnowanych okopach odwaga Joey'ego wzrusza otaczających go żołnierzy. Koń znajduje wśród nich ciepło i nadzieję. Jednak wciąż tęskni za Albertem, synem farmera, którego opuścił. Czy będzie mu dane jeszcze kiedyś zobaczyć prawdziwego pana? 

miss_anonymous
opis użytkownika

Najnowszy film studia Dreamworks i Stevena Spielberga to epicka opowieść, mówiąca o lojalności, nadziei i wytrwałości w pejzażu wiejskiej Anglii i Europy w czasie Pierwszej Wojny Światowej. Historia, która najpierw była książkowym bestsellerem, a potem spektakularnym sukcesem na deskach światowych teatrów, teraz zagości na srebrnym ekranie.
Rodzina Narracottów prowadzi farmę w Devon. Ojciec Ted kupuje pięknego konia Joeya, który nie nadaje się jednak do pracy w gospodarstwie. Bardzo się z nim zaprzyjaźnia syn Narracottów, Albert. Gdy rumak zostaje sprzedany armii, poznajemy jego dramatyczne, zmienne losy podczas wojennej zawieruchy. Tymczasem chłopak, choć nieletni, zaciąga się do wojska, mając nadzieję odnaleźć swego najwierniejszego przyjaciela.

opis dystrybutora kina

Legendarny reżyser Steven Spielberg przedstawia kolejną epicką przygodę "Czas wojny", opowieść o wyjątkowej lojalności, nadziei oraz wytrwałości. Ta oparta na uhonorowanej nagrodą Tony sztuce Broadway'owej, pełna wzruszających momentów historia z czasów pierwszej wojny światowej, opowiada o przyjaźni między dzielnym koniem o imieniu Joey i jego młodym trenerem Albertem. Gdy wojna rozdziela ich losy, Joey rozpoczyna swoją niesamowitą podróż, podczas której zmienia i inspiruje życia wszystkich osób spotkanych na drodze.

opis dystrybutora dvd

Rok 1914. Angielski farmer Ted Narracott (Peter Mullan) kupuje na aukcji pięknego młodego konia. Nie budzi tym zachwytu swojej żony Rose (Emily Watson), ale między jego synem Albertem (Jeremy Irvine) i zwierzęciem od razu powstaje niezwykła emocjonalna więź. Chłopak nazywa konia imieniem Joey i wbrew oczekiwaniom rodziny przyucza go do pracy na polu. Tymczasem Anglia przystępuje do wojny z Niemcami, a zamożny właściciel ziemski Lyons (David Thewlis) domaga się od Teda spłaty zaciągniętego długu. Chcąc ratować farmę, Narracott sprzedaje konia kapitanowi Nichollsowi (Tom Hiddleston), który obiecuje, że będzie czuwał nad jego przyjacielem. Wkrótce Joey trafia na front, stając się dla wielu ludzi symbolem nadziei...

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones