PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=150530}

Czasem w kwietniu

Sometimes in April
7,6 5 525
ocen
7,6 10 1 5525
Czasem w kwietniu
powrót do forum filmu Czasem w kwietniu

Czasem w kwietniu(2005) - Sometimes in April - ten film powinien zobaczyć każdy któremu jak
Kaczyńskiemu zależy na podziale społeczeństwa, w tym filmie jest pokazana katolicka
niegodziwość, pokazane jest co może wywołać sączenie jadu poprzez radio nienawiści, jak
Toruńska Katolicka Szczujnia , gdzie 24 godziny na dobę wylewane są pomyje Rydzkowskiej
nienawiści do Polski i Polaków.

Yazaki

Twój komentarz czytam po 5 latach od napisania a jest aktualny jak nigdy ...

Rafels_filmweb

dokladnie

ocenił(a) film na 6
exe_punk

dokładnie i niestety. Oby Kaczyński wraz ze swoją gwardią smażył się w piekle. Polityka jadu, nienawiści, dzielenia ludzi... oby u nas nie skończyło się to źle

Nina281

Co za kretyni...

ocenił(a) film na 8
uskniga

Dlaczego kretyni? Mają rację. Do czego doprowadzić ma polityka nienawiści i dzielenia, wyszukiwania wrogów? W Rwandzie też się nie zaczęło z dnia na dzień od wybiegnięcia zwyczajnych ludzi z domów z maczetami na sąsiadów.

Lex17

Ludzie w naszym kraju mają naprawdę krótką pamieć, dzielenie Polaków zaczęło się już w pierwszej połowie lat 2000 gdy ludzi starszych czy biednych uważano za gorszych, pamiętasz akcję "zabierz babci dowód"? żeby starsze osoby nie mogły głosować? Dzielenie osiągnęło apogeum w czasie rządów PO-PSL 2007-15, gdy społeczeństwo dzielono na oświeconą, europejską, nowoczesną elitę i gorszą całą resztę, masy nieoświecone, zaściankowe, nieprzystosowane, a jeśli na dodatek jeszcze wierzące i uczęszczające do kościoła to już w ogóle warte jedynie pogardy. Jak szczuto na ludzi po katastrofie samolotu z delegacją do Smoleńska, jak traktowano robotników strajkujących, jak szykanowano ludzi sprzeciwiającym się działaniom rządu. To co mamy teraz to jedynie kontynuacja procesu dzielenia, odpowiedź, reakcja szczególnie że "tamci" nadal uważają się za lepszych i bardziej wartościowych. Oczywiście nie popieram takiej kontrreakcji, raczej bliższe mi jest, na wzór Rwandy pokazanie własnym przykładem, że trzeba inaczej postępować, nie na zasadzie, że wtedy wy to teraz my będziemy górą tylko, że teraz pokażemy wam jesteśmy wszyscy równi. W Rwandzie też zaczęło się od tego że dawno temu ktoś uznał jednych za elitę na prawach a całą resztę za motłoch bez praw.

ocenił(a) film na 7
Lex17

Patrz, rządzą już pięć lat i jakoś nikt nikogo nie napada z maczeta. Weźcie wyluzujcie.

ocenił(a) film na 8
q_ba87

Jeszcze. Ale nagonka (np. na LGBT) jest co raz większa.
Mam nadzieję, że przestaną rządzić zanim ktoś kogoś zacznie napadać z maczetą...

Lex17

Jako osoba obserwująca to z zewnątrz (bo nie należę ani do jednej, ani do drugiej sekty, do wyznawców rządu czy opozycji) muszę przyznać, że jednak udzielający się tu i w innych miejscach antyKaczyńscy przebijają wszystko wielką hipokryzją :)
Pieją na lewo i na prawo o mowie nienawiści, o dzieleniu, upokarzaniu, a sami robią właśnie to ... i w zaślepieniu i nienawiści są po prostu oszalali, chyba postradali rozumy.
Płacze i lamenty nad mową nienawiści, a sami co chwilę krzyczą czy piszą wyp*** czy jeb*** PiS.
Nie widzą przy tym jacy są żenujący. Przykre.

ocenił(a) film na 8
WojtekJot

No wiesz... nie można oczekiwać, że ktoś da pluć na siebie i nie odpowie tym samym tylko dlatego że generalnie jest przeciwny pluciu. To tak nie działa. Jest dobry filmik to wyjaśniający, nie wiem tylko czy mogę tu linka zamieścić... spróbuję: youtu.be/yqdrWrdiRn4

Lex17

Zgadzam się z Tobą, tak plucie działa. Problem w tym, że tak naprawdę w aktualnej wojnie polsko-polskiej zaczęło się po przegranych przez opozycję wyborach w 2005 roku.
Nagle z sojuszników POPiS-owych otrzymaliśmy dwóch zwalczających się wrógów. I z perspektywy trzeciej osoby (bo nie popieram ani pierwszych, ani drugich), to zwolennicy PiS byli i częściej są tym opluwanym ciemnogrodem, a nie odwrotnie.
Hipokryzja jest przy tym przerażająca.
Co do filmiku, dziękuję za link. Obejrzałem, ale niestety dla mnie to zwykły bełkot naciągany po to, aby udowodnić "swoje". Znów, jak u wielu "wrogów mowy nienawiści" klapki na oczach i zapominanie o tym jak postępuje się samemu ...

ocenił(a) film na 8
Yazaki

Oglądam właśnie ten film i mam podobne przemyślenia i przeraża mnie to...

Yazaki

Niestety, ale TVNowska szczujnia wcale nie odbiega od Torunskiej co powyższe komentarze jasno pokazuja. Obie strony są siebie warte, a wam polecam sie ogarnac, a nie srac na siebie nawzajem przy kazdej okazji...

rumcajsr6

Nie bohater twojej bajeczki powiedział, że jesteśmy ludźmi gorszego sortu? Niczego nie zrozumiałeś z Rwandyjskiej tragedii,taki żarcik pewnie powiesz pisowskiego watażki.Zapomnialem , że jak pisowiec pokaże mi w sejmie faka,to się zaśmieje i stwierdzi, że nas pozdrawia czule.

freightleitner

Jakiej mojej bajeczki? Co za naród żałosny, jak tutsi i hutu, tylko żeby nasrać na siebie...

ocenił(a) film na 7
rumcajsr6

Dokładnie, obie strony są siebie warte.

rumcajsr6

Dokładnie tak jak napisałeś. Najgorsze, że ci ludzie jeszcze wyłączają myślenie, łykają tylko propagandową papkę z gazet, telewizji, bez chwili refleksji. Wychodzi potem, że nie jest ważne CO ktoś powie, ważne jest KTO coś powie.
Te same słowa w ustach swojego lidera są święte, a w ustach przeciwnika politycznego są zbrodnią.
Łykają papkę z gazet, telewizji, dają się manipulować ... a niektórzy z nich jeszcze myślą, że są oświeconą elitą lepszą od innych. Dramat.

Yazaki

Bądźmy zatem jak Zachód i zamknijmy oczy jak dzieje się krzywda. Przecież tego wszyscy, którzy są przeciwko PiS chcą. Chcą być liberalni i bezduszni.

ocenił(a) film na 7
Yazaki

strasznie głupi komentarz - nie wiem czy to rozumiesz ale własnie rozdajesz nim maczety...gratuluję

ocenił(a) film na 8
Yazaki

Polecam dobrego psychiatrę. Mam wielu znajomych zarówno po jednej jak i drugiej opcji politycznej. I tylko z jednej z tych grup sączy się jad nienawiści z ust. A Twój komentarz jest idealnym tego potwierdzeniem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones