PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4812}
6,9 79 730
ocen
6,9 10 1 79730
16 919
chce zobaczyć
6,8 14
ocen krytyków
Cześć Tereska

Tereska (Aleksandra Gietner) jest dziewczyną wrażliwą, ale samotną i zagubioną. Nie umie znaleźć dla siebie miejsca ani w szkole, ani w chórze, ani wśród chłopaków. Potrzebuje przewodnika. Zostaje nim Renatka (Karolina Sobczak), trochę cyniczna, trochę wycwaniona koleżanka, dzięki której Tereska znajduje drogę do... zbrodni.

mlk
opis użytkownika

Piętnastoletnia Tereska uczy się w liceum krawieckim, ponieważ nie dostała się do wymarzonego liceum plastycznego. Jej ojciec, były policjant został zwolniony z pracy i lubi często zajrzeć do kieliszka, matka pracuje w fabryce. Ciężko im związać koniec z końcem. Tereskę poznajemy jako niewinne dziecko, śpiewa w chórze, pomaga siostrze w lekcjach oraz zajmuje się domem. W nowej szkole zaprzyjaźnia się z Renatą, dziewczyną wulgarną, absolutnym przeciwieństwem Tereski. Renata postanawia "nauczyć ją" życia... Pierwsze wino, pierwszy papieros, pierwszy pocałunek. Jaki wpływ na życie Tereski będzie miała ta nauka?

daw1d
opis użytkownika

Piętnastoletnia Tereska mieszka wraz z młodszą siostrą i rodzicami w jednym z warszawskich blokowisk. Jest to spokojna, cicha dziewczyna, ma zainteresowania, oddaje się plastyce. Trafia jednak do szkoły krawieckiej, gdzie poznaje Renatę - pewną siebie, arogancką, zepsutą dziewczynę, która otwiera przed Tereską drzwi nowego świata. Uczy ją pocałunku, namawia do picia, palenia i kradzieży. Brak odpowiedniego wsparcia ze strony rodziców, zagubienie, to wszystko sprawia, że Tereska zaczyna ślepo podążać za swoim nowym "autorytetem", jakim jest Renata.

LadyDasmader
opis użytkownika

Bohaterką filmu jest dziewczyna z pokolenia blokersów. TERESKA, 15-letnia dziewczyna, mieszka, jak większość polskich rodzin, w blokowisku. Jej rodzice są przeciętni - ojciec czasem zagląda do kieliszka, mama biega do kościoła, a w mieszkaniu gra bez przerwy telewizor. Tereska rozpoczyna naukę w szkole krawieckiej, chce zostać projektantką mody. Zaprzyjaźnia się z nową koleżanką - Renatą. Pierwszy papieros, pierwsze wino, pierwszy pocałunek. A potem pierwsza miłość z kolegą z podwórka, która okazuje się nieporozumieniem. Marzenia Tereski o wielkiej miłości kończą się tragicznie...

opis dystrybutora dvd

Film "Cześć, Tereska" to historia utraty niewinności. W okresie dojrzewania młoda dziewczyna (Aleksandra Gietner), chcąc zyskać akceptację nowego środowiska, doświadcza pierwszego pocałunku, seksu, alkoholu i papierosów. Wszystkie te nowe doświadczenia nie zastępują jednak marzenia o wielkiej miłości. Różnica między tym, czego pragnie a tym, co spotyka ją w życiu - prowadzi do tragedii.

Dejfit
opis użytkownika