Aleksandra Gietner 

7,0
459 ocen gry aktorskiej
Aleksandra Gietner
Urodzila się w Pabianicach. Jej mama Ewa ciągle pracowała, więc babcia przygarnęła dziewczynkę do siebie, bo uważała że jest źle traktowana. Ola była grzeczną dziewczyną. Kiedy zmarł jej ojciec, matka powtórnie wyszła za mąż. Wkrótce urodziła się Kasia. Oczywiście to ona była prymuską i oczkiem w głowie rodziców, a Ola przestała interesować się nauką. Większość czasu spędzała na podwórku. Kiedy miała 8 lat pierwszy raz trafiła na komisariat policji. W wieku 16 lat zagrała we wzruszającym filmie "Część Tereska", jednak to wydarzenie jak na razie nie przyniosło pozytywnych zmian w życiu Oli. Nadal pozostaje na marginesie życia społecznego...
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 lipca 1985

miejsce urodzenia: Pabianice, Polska

mąż Ryszard, córka Natalia (ur. 20.11.2008)
25 maja 2005 roku Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok dwóch lat i czterech miesięcy więzienia dla Aleksandry Gietner. Została skazana za udział w napadzie z użyciem noża na starszą kobietę.
Ola otrzymała od Jurorów Festiwalu Filmowego w Chicago wyróżnienie dla najlepszej młodej aktorki. By odebrać nagrodę miała polecieć do Ameryki. Nie poleciała. Gdy odbywała się uroczystość rozdawania wyróżnień, okradała sklep w Pabianicach.
W lipcu 2006 roku została skazana na trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na trzy lata za posiadanie amfetaminy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych