PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=101112}

Czterdziesty pierwszy

Sorok pervyy
6,6 642
oceny
6,6 10 1 642
Czterdziesty pierwszy
powrót do forum filmu Czterdziesty pierwszy

Moim zdaniem, bardzo piękny film, piękne zdjęcia, malarskie, piękne ujęcia. W ogóle piękny klimat filmu, stara dobra szkoła tzw. szczipatielnojej duszy, łzy uroniłem, Stara dobra cudowna szkoła radzieckiego kręcenia czegoś dla duszy, a nie sieczka MTV.

Zabrakło mi tylko jakiegos ostrego, odjazdowego (ale nie wulgarnego!) seksu, np. w tej scenie w rybackiej chacie, gdy mogl ten bialogwardzista ja po prostu dopasc i wytrukac na maksa, od przodu, od tylu: ze wszystkich stron, zeby ta scena nabrala jakiegos sensu, jakiegos czulego malarstwa, zeby wpasowala sie w scenerie tego miejsca (samotna wyspa i rybacka chatka) tzn. zeby mial tam miejsce i romantyzm chwili i jednoczesnie czulosc i milosc.



ocenił(a) film na 8
Degrengolada

Nie te lata, dopiero w "Małej Wierze" pojawiła się scena seksu (1988 rok).

silent_bob94

A pierwsza podobno scena z rozebraną kobietą pojawiła się w filmie "Solaris" (1972)

ocenił(a) film na 7
Degrengolada

"...po prostu dopaść i wytrukac na maksa, od przodu, od tylu: ze wszystkich stron, żeby ta scena nabrała jakiegoś sensu...". Taaaaak, w socjalizmie nie ma prostych dróg.

ocenił(a) film na 5
Degrengolada

Ty czto, z uma saszoł? Nie znajesz, czto w komunizmie seksa niet?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones