Film

The Fourth Protocol

1987 1 godz. 59 min.
6,5 2 199
ocen
6,5 10 2199
697
chce zobaczyć
{"id":"4819","linkUrl":"/film/Czwarty+protok%C3%B3%C5%82-1987-4819","alt":"Czwarty protokół","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/48/19/4819/7003280.2.jpg"}
Agent John Preston ma za zadanie powstrzymać radzieckiego szpiega przed detonacją bomby atomowej w amerykańskiej bazie na terytorium Wielkiej Brytanii.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Szef tajnych służb radzieckiego wywiadu, chcąc wywołać zbrojny konflikt pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi - a przy okazji rozbić NATO, wpada na szaleńczy plan. Przy pomocy swego agenta, bezwzględnego Walerego Piotrowskiego (Pierce Brosnan), stara się wprowadzić obłąkańczą strategię w życie. Zadanie sowieckiego szpiegaSzef tajnych służb radzieckiego wywiadu, chcąc wywołać zbrojny konflikt pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi - a przy okazji rozbić NATO, wpada na szaleńczy plan. Przy pomocy swego agenta, bezwzględnego Walerego Piotrowskiego (Pierce Brosnan), stara się wprowadzić obłąkańczą strategię w życie. Zadanie sowieckiego szpiega polegać ma na wywołaniu wybuchu atomowego w amerykańskiej bazie lotniczej, znajdującej się we wschodniej Anglii. Brytyjski kontrwywiad wysyła przeciwko radzieckiemu majorowi Johna Prestona (Michael Caine).

boxoffice
$12 423 831 w USA
na podstawie
Richard Burridge (materiały do scenariusza, historia) / Frederick Forsyth "Czwarty protokół" (powieść)
studio
Fourth Protocol
data produkcji
1987
tytuł oryg.
The Fourth Protocol
inne tytuły
Czwarty protokół Polska
Więcej...
Gdy po raz pierwszy widzimy zwłoki Iriny (Joanna Cassidy), ma zamknięte oczy. W innych scenach ma je już otwarte.
Na początku filmu, w obozie szkoleniowym KGB, widać francuski helikopter Aérospatiale Gazelle. Armia radziecka nigdy nie miała w swoim wyposażeniu maszyn tego typu.
Filmu nakręcono w Birmingham, Chelmsford Bypass, Colchester, Eton, Luton, Milton Keynes, Ipswich, Londynie (Anglia, Wielka Brytania) oraz w Lapland (Finlandia).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Skąd te niskie oceny???

  candn_filmweb ocenił(a) film na 8

  Film jest bardzo dobry i powstał na kanwie świetnej powieści Forsytha. On sam, pisząc scenariusz, dokonał bohaterskich wręcz skrótów. Wywalił 1/4 własnej powieści, żeby film był bardziej potoczysty i strawny. Podziwiam go za to, szczerze (nie mówiąc już o tym, że wysoko cenię go jako autora ... więcej

  4
  • To w tym filmie Michael Caine....

   Irish_Americ ocenił(a) film na 6

   mówi do tych dwóch gości, (chyba jeden jest z KGB czy GRU): "dawno powinien ktoś was odstawić do muzeum" ? Nie pamiętam.....

  • Najlepszy

   Inkwizytor

   Jest to najlepszy film szpiegowski jaki kiedykolwiek widziałem.

  • 1968r? Chyba komuś się coś pomyliło

   gjb

   Nie przypominam sobie w tym roku walkmanów, telefonów komórkowych ani modeli samochodów z drugiej połowy lat 80 (ford escort Brosnana)

  • Przyzwoita produkcja.

   bennyhillshow

   Niby film szpiegowski, fajnie się ogląda, jest momentami nutka napięcia, ale całość średnia. Zabrakło jakiejś akcji, nie wiem, ale to zakończenia strasznie przewidywalne. Przynajmniej ja tak to odbieram.