Pierce Brosnan 

Pierce Brendan Brosnan

7,8
34 120 ocen gry aktorskiej
Pierce Brosnan
Ten urodzony w Irlandii aktor wniósł niedbały wdzięk do niezapomnianej roli wysublimowanego, często niekompetentnego oszusta, a jednocześnie prywatnego detektywa Remingtona Steele w długim serialu wyprodukowanym dla NBC. Brosnan był często porównywany do Cary'ego Granta i zyskał taką popularność postacią detektywa, że został wybrany przez czytelników magazynu o ogólnonarodowym zasięgu na następcę Rogera Moore'a w serii filmów o Jamesie Bondzie. Jednakże zobowiązania kontraktowe nie pozwoliły mu aż do roku 1994 dostać licencji na zabijanie. Dopiero wtedy został nazwany nowym agentem 007 i okazał się eleganckim, lecz jednowymiarowym Bondem w "GoldenEye".
Brosnan, po ucieczce z domu w wieku kilkunastu lat, występował w cyrku jako połykacz ognia. Następnie grał w teatrze, by zadebiutować na ekranie w dobrze przyjętym brytyjskim filmie gangsterskim "Długi Wielki Piątek".
W Ameryce pojawił się najpierw na ekranach telewizyjnych w miniserialu "The Manions of America", gdzie zagrał irlandzkiego imigranta, zdobywającego pozycję w dziewiętnastowiecznej Ameryce. Następnie występował w wielu telewizyjnych programach, serialach i filmach. Co prawda "Nomads" i "Mordercza sekta" zrobiły klapę, ale rola agenta rosyjskiego w "Czwartym protokole" zyskała pochlebne recenzje.
Sukces nadszedł wraz z "Kosiarzem umysłów", gdzie zagrał naukowca. Popularność zapewniła mu też rola Stu w komedii "Pani Doubtfire". Zaś kreacja angielskiego agenta specjalnego zapewniła dalszy rozwój kariery filmowej.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1953

miejsce urodzenia: Drogheda, Irlandia

wzrost: 187 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 3 inne nagrody oraz 13 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Cassandra Harris (27.12.1980 - 28.12.1991, jej śmierć), syn Sean (ur. 13.09.1983); 2. Keely Shaye Smith (od 04.08.2001), 2 synów: Dylan Thomas (ur. 13.01.1997) i Paris Beckett (ur. 27.02.2001)
Adoptował dzieci swojej pierwszej żony, Charlotte Brosnan (ur. 1971) oraz Christophera (ur. 1973) - zaraz po śmierci ich ojca w 1986 roku.
Posiada bliznę po prawej stronie górnej wargi. Został uderzony przez kaskadera podczas kręcenia filmu "Jutro nie umiera nigdy".
Gra w serialu "Detektyw Remington Steele" uniemożliwiła mu zagranie agenta 007 w filmie "W obliczu śmierci", gdyż nie zezwalał na to kontrakt. Ostatecznie rolę otrzymał Timothy Dalton.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Brosnan to mój Bond dzieciństwa ,wychowałem się jego filmach
,,Goldeneye ,, ,,Jutro nie umiera nigdy ,, czy ,,Świat to za mało ,, te filmy
oglądało się z zapartym tchem ,nigdy się nie nudziły .Ostatni jego film
,,Śmierć nadejdzie jutro ,, zamknoł pewną epoką kina ,chyba na zawszę .
Łeska w oku się kreci .Nic...

Ma styl, klasę, fantastyczny aktor, jeden z moich ulubionych. Czy ktoś jest jeszcze podobnego zdania?

Najlepszy w roli Bonda był Pierce Brosnan to Mój ulubiony Bond

a do tego jest świetnym aktorem. Szkoda, że dłużej nie grał Bonda

Najlepszy Bond XXIw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones