Film

Le bruit des glaçons

2010 1 godz. 27 min.
5,5 274
oceny
5,5 10 274
326
chce zobaczyć
{"id":"542846","linkUrl":"/film/D%C5%BAwi%C4%99k+kostek+lodu-2010-542846","alt":"Dźwięk kostek lodu","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/28/46/542846/7325592.2.jpg"}
U poczytnego pisarza mającego problemy z alkoholem zostaje zdiagnozowany nowotwór. Niedługo potem mężczyznę odwiedza niezwykły gość, który przedstawia się jako jego rak.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Cezar Najlepsza aktorka drugoplanowa w roku 2011 dla Anne Alvaro
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Historia opowiedziana w tej czarnej komedii rozwija się wokół perypetii Charlesa Faulque (Jean Dujardin), popularnego i wielokrotnie nagradzanego pisarza - alkoholika. Bohater żyje samotnie, opuszczony przez żonę, bez weny twórczej, a u którego zdiagnozowano raka mózgu. Trudną sytuację potęguje pojawienie się obcego (w tej roli AlbertHistoria opowiedziana w tej czarnej komedii rozwija się wokół perypetii Charlesa Faulque (Jean Dujardin), popularnego i wielokrotnie nagradzanego pisarza - alkoholika. Bohater żyje samotnie, opuszczony przez żonę, bez weny twórczej, a u którego zdiagnozowano raka mózgu. Trudną sytuację potęguje pojawienie się obcego (w tej roli Albert Dupontel), który radośnie oznajmia mu, że jest jego rakiem. Nieszczególnie wesoły nastrój Charles poprawia sobie dobrze schłodzonym białym winem. W tym zamieszaniu jego gospodyni Louisa (Anne Alvaro) oznajmia mu, że go kocha. Niedługo pojawia się kolejna nieznajoma osoba (Myriam Boyer), która wkrótce okaże się inkarnacją niezdiagnozowanego raka piersi Louisy. Pomimo wszystko Charles stara się dojść do porozumienia z inkarnacją swego raka, a jednocześnie rozwija się jego relacja uczuciowa z Louisą.

studio
Banque Postale Image 3, La (współudział) / Canal+ (udział) / Centre National de la Cinématographie (CNC) / Więcej...
data produkcji
2010
tytuł oryg.
Le bruit des glaçons
inne tytuły
Dźwięk kostek lodu (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
Film był kręcony w Montpellier, Palavas-les-Flots oraz Saint-Félix-de-Pallières (Francja).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Polecam

  użytkownik usunięty

  Film delikatny, nietuzinkowy taki francuski. Urzeka. Napisy angielskie są ogólnodostępne. Klimatem przypomina troszkę teatr.

 • Oryginalny pomysł.

  bokser_Ken_Wywietrznik ocenił(a) film na 6

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • 7/10

   sylwester_3 ocenił(a) film na 7

   Dobry warty polecenia.

   • Cieniutko!

    Krzypur ocenił(a) film na 3

    Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

   • Mądry film

    123Daga123 ocenił(a) film na 8

    Naprawdę nie widzicie nic poza tym, że niestosowne jest się śmiać z choroby? Film ma duuuuuużo głębsze przesłanie. Dla inteligentnych.