PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=141641}
5,1 21
ocen
5,1 10 1 21
Das Geheimnis der gelben Narzissen
powrót do forum filmu Das Geheimnis der gelben Narzissen

Christopher Lee w roli chińskiego detektywa pomaga brytyjskiemu detektywowi i Scotland Yardowi w rozwiązaniu sprawy seryjnego zabójcy zostawiającego narcyzy/żonkile na ciałach swoich ofiar. Film jest całkiem fajny gdzieś przez pierwsze pół godziny. Potem zaczyna się ciągnąć i nie potrafił przykuć mojej uwagi. Rozwiązania fabularne były miejscami zastanawiające. Zabrakło też typowych dla nurtu elementów humorystycznych (nie licząc może Christophera Lee, który w roli Chińczyka wypadał na ekranie z gracją i grał z przymrużeniem oka, ale też nie starał się być przesadnie zabawny). Za to sceny ataków zabójcy, choć bezkrwawe (nie te lata), są jak rodem z filmów giallo, tyle, że jeszcze wtedy filmów giallo nie było...

ocenił(a) film na 4
Malignus

Generalnie mam bardzo podobne odczucia do twoich. Dodam, że rola Christophera Lee dla mnie to coś niesamowitego. Odebrałem tą jego postać jako głęboką inspirację życiową, bardzo mnie poruszyła, aż dziwne. No i Klaus Kinski ma tu pewne fajne momenty jak dla mnie też. Zawsze lubię, gdy się zdenerwuje i krzyknie mocniej, bo widać wtedy jego zaangażowanie na 10000% procent.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones