PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514675}
7,5 350 154
oceny
7,5 10 1 350154
5,8 38
ocen krytyków
Deadpool
powrót do forum filmu Deadpool

Oglądam dużo filmów, oglądałem wszystkie Marvela typu Avengers, Kapitan Ameryka, Iron Man, X-Men, Wolverine itp, itd...
Ten film - poprzez swoje podejście do superbohaterów...i nie tylko - zjada te wszystkie tytuły na śniadanie !
Moim zdaniem w Deadpool jest wszystko. Humor, akcja, aktorzy, efekty, czasem i brutalność, muzyka i przede wszystkim - klimat ! czego właśnie brakuje w tego typu filmach.
Polecam! Szczególnie tym, którzy się jeszcze zastanawiają :)

ocenił(a) film na 7
popow25

Wg ciebie zjada i wg tych, którzy się podniecają "R-ką". Nie każdy ma ochotę oglądać filmy z taką kategorią. Najlepszym rozwiązaniem są filmy w stylu "Mrocznego rycerza", a jeżeli bohaterowie są jeszcze bardziej nierealni - styl Marvela. Deadpool świetnie oddał klimat Deadpoola, ale wielkie kino to to nie było.

użytkownik usunięty
popow25

tu z tego co wymieniłeś za plus wynika z samej charakterystyki postaci Deadpoola, odwzorowanie jest właściwie idealne, a jeśli jest on makabrycznie śmieszny to tylko dodaje pikanterii i sprawia, że oceniamy film lepiej niż na chłodno powinno się go ocenić ;) Bo Wolverine też jest idealnie odwzorowany, tyle, że nie śmieszny co w zestawieniu z Deadpoolem może już być dla kogoś minusem a przecież tu chodzi o ekranizację komiksu. Gdyby ktoś oryginalnie sam wymyślił taką postać od podstaw i zrobił film wrażenie byłoby inne. Nie wiem czy jasno się wyrażam, sam oceniłem film na 9 bo jestem pod wielkim urokiem samego Deadpoola :) Każdy bohater komiksowy jakiego wymieniłeś ma inną charakterystykę, każdy jest inny, Tony Stark vel Iron Man też jest ironiczny, błyskotliwy, śmieszny, ale w inny sposób. Oceniając takie filmy oceniasz też trochę samą postać i jeśli skradła Twoje serce jak Deadpool to ocena winduje. Thor np. ma średnie oceny, z wielu względów, ale to w gruncie rzeczy spoko koleś tylko z innej planety ;) R-ka nie ma to nic do rzeczy, jest kilka postaci komiksowych, które zasługują na porządną ekranizację z R-ką. Tylko nikt na poważnie w dobie komercjalizacji wszystkiego dla zysku odważnie do tego nie podszedł, i dobrze, że ktoś się odważył. To jest jednak duży plus. Bo wielu bohaterów ma charakterystykę wskazującą na R-kę, np. wspomniany już Wolverine.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones