Film

2016 1 godz. 48 min.
7,6 318 892
oceny społeczności
7,6 10 1 318892
27 333
chce zobaczyć
5,3 15
ocen krytyków
{"rate":5.33333,"count":15}
Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi. Niebawem uwalnia swoje alter ego i rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Nagroda Filmwebu Scena, na której pękaliśmy ze śmiechu w roku 2016 Saturn Najlepszy aktor w roku 2017 dla Ryan Reynolds Kryształowa Statuetka Ulubiony film akcji w roku 2017 Critics' Choice Najlepsza komedia w roku 2016 Critics' Choice Najlepszy aktor w komedii w roku 2016 dla Ryan Reynolds Teen Choice Ulubiony film akcji / przygodowy w roku 2016 Teen Choice Najlepszy filmowy wybuch złości w roku 2016 dla Ryan Reynolds Złoty Popcorn Najlepsza rola komediowa w roku 2016 dla Ryan Reynolds Złoty Popcorn Najlepsza scena walki w roku 2016 dla Ed Skrein, Ryan Reynolds
Deadpool
Zwiastun nr 2 (polski, red band)
Deadpool
Zwiastun nr 2 (polski, green band)
Deadpool
Zwiastun nr 1 (polski, red band)
Deadpool - Zwiastun Nr 2 (polski, red band) Deadpool - Zwiastun Nr 2 (polski, red band)

Ekranizacja jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvel Comics. Wade Wilson (Ryan Reynolds) - niegdyś agent służb specjalnych, a obecnie najemnik - poddany zostaje nielegalnemu eksperymentowi, w wyniku którego nabywa niezwykłych mocy samouzdrawiania. Odtąd staje się znany jako "Deadpool" i wyposażony w nowe zdolności oraz czarne poczucie humoru wyrusza z misją wymierzenia sprawiedliwości człowiekowi, który niemal zniszczył mu życie.

boxoffice
$363 070 709 w USA
$420 042 270 poza USA
budżet
$58 000 000
studio
Twentieth Century Fox Film Corporation (przedstawia) / Donners Company / Marvel Enterprises (współudział) / Więcej...
inne tytuły
X-Men Origins: Deadpool (tytuł roboczy) USA
Skullpoopl (inny tytuł) USA
X-Men: Deadpool (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Robert Rodriguez i David S. Goyer byli kandydatami do wyreżyserowania filmu.
Do roli Vanessy Carlysle / Copycat były brane pod uwagę Taylor Schilling, Crystal Reed, Rebecca Ritter, Sarah Greene i Jessica De Gouw.
Podczas przygotowań do roli w filmie Brianna Hildebrand przez kilka miesięcy trenowała Muay Thai.
"Deadpool" w znakomity sposób łączy to, co najlepsze w tradycyjnych blockbusterach spod znaku Marvela, z całkowicie nowym stylem bohatera, którego największą bronią nie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 82%
Reklamowa artyleria, która wsparła informację o "resuscytacji" postaci Deadpoola na wielkim ekranie, wywoływała tyle samo nadziei co obaw. Łatka ograniczenia wiekowego ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • kiblowy humor

  nikop ocenił(a) film na

  Kolejny KIBLOWY film. Dziękuje. Obejrzałem jakieś pol godziny i wyszedłem z kina. Nie przepadam gdy w produkcji na sile wciska się wulgaryzmy. czemu to ma służyć ?

 • Zawyżona ocena

  ResaQQue ocenił(a) film na

  Moim zdaniem grubo zawyżona ocena, osobiście gimnazjalny humor wciśnięty na siłę w zestawieniu z szablonową fabułą mnie kompletnie nie ujął. Po seansie dupe mam na miejscu, pozdrawiam.

 • To jest film +18

  TheFranek ocenił(a) film na

  Chciałbym żeby to było tu na filmwebie wytłuszczone. Wpuszczanie dzieciaków poniżej około 10 roku życia [szczecin helios kupiec] na film gdzie jest pełno seksu, wulgaryzmów które tylko dorośli mogą zrozumieć do tego sporo przemocy - jest chore.

 • Co by się stało jakby przeciąć Deadpoola na pół?

  ministertornister ocenił(a) film na

  było by dwóch Deadpoolów?

 • Trailer a film

  delilah ocenił(a) film na 10 

  Jeśli ktoś się obawiał, że w zwiastunie są wszystkie najlepsze sceny i własciwie to that's it - może odetchnąć z ulgą - film jest genialny, zajebisty, boski, a Deadpool wymiata :D Zdecydowanie było na co czekać i było warto. Bije na głowę wszystkich Avengersów, Kapitanów, i, tak nawet Iron Manów (Sorry, ... więcej

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.