8 min.
7,4 2 124
oceny
7,4 10 2124
665
chce zobaczyć
{"rate":6.6666665,"count":3}
{"type":"film","id":159206,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Der+Fuehrer%27s+Face-1942-159206/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Der Fuehrer's Face
  • okmarek ocenił(a) ten film na: 2

Ciągłe odwoływanie się do symboli, tekstów faszyzmu mimo że jest próbą ośmieszenia wg mnie nie działa. Na dodatek na końcu scena jest tak nieudolnie zrobiona, że dla nie Amerykanina patrioty jest odrobinę dwuznaczna.

• Son_Mike ocenił(a) ten film na: 8

okmarek Nie jest aż tak źle. Salutowanie do wizerunku Hitlera tyłkiem naprawdę go ośmiesza. No i na końcu mamy świetne podsumowanie - fuhrer obrzucony pomidorami.

• okmarek Disney nawet z propagandy umie zrobić zabawną animację. Mnie się podoba. Może posłużyć za przykład jak w tamtych czasach wyglądały napięcia międzynarodowe i że rasizm był znacznie gorszy niż dziś.

• okmarek "Ciągłe odwoływanie się do symboli, tekstów faszyzmu mimo że jest próbą ośmieszenia wg mnie nie działa"...- ale kiedyś działała !!!

• użytkownik usunięty

okmarek George Pal zrobił o wiele subtelniejszą i bardziej uniwersalną animację pt. "Tulips shall grow", która była nominowana w tej samej kategorii. Zdecydowanie nagroda należała się jemu. Ale realia były takie, jakie były.