PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=223205}
7,2 3 168
ocen
7,2 10 1 3168
6,5 2
oceny krytyków
Dhoom 2
powrót do forum filmu Dhoom 2

Ludzie film totalne dno, 2,5 godziny zycia zmarnowane, moja ocena 2/10. Az dwa tylko dlatego ze koles na poczatku zatanczyl dosc fajnie i byly 3 niezle dupy niestety tak podobne do siebie ze trudno odroznic. poza tym kleska, w opisie gatuner THRILLER no kto tam to wpisał to chyba same telenowele ogladal bo mysle ze to w paczce nawet kolo thrillera nie lezalo, ciezko sklasyfikowac to do czegokolwiek, parodia i farsa to dobre slowa do tego czegos zwanego przez niektorych filmem. Ludzie jak wy sie podniecacie tym czyms to ja wam naprawde wspolczuje, nigdy wiecej indyjskiego hinduskiego czy arabskiego kina!!!
Ps: Nie obrazajac nikogo ale kto daje temu filmowi wiecej niz 3 jest chyba slepy,gluchy i niewidomy;), bo skad ocena ponad 8.5???
Bollywood nigdy wiecej!!!!! aaaaaa kysz!!!

ocenił(a) film na 10
gregii2004

Są gusta i guściki, są ludzie i parapety.. Jak nie chcesz to nie ogladaj, a wogole to co cie skłoniło do obejrzenia filmu do konca skoro taki beznadziejny??

ocenił(a) film na 2
gosja19

"Sa ludzie i parapety nie rozumiem do czego to przypiąć"?. CO mnie sklonilo? juz mowie, po pierwsze ocena tego filmu osiem z hakiem, po drugie bylo deszczowe niedzielne popoludnie- wniosek nuda, po trzecie liczylem ze sie rozkreci:} wiem naiwny bylem. pozdro

ocenił(a) film na 4
gregii2004

a tak na marginesie to były tam 2 dobre dupy, tylko że jedna grała podwójną rolę:)a film miał byż z założenia lekki łatwy i przyjemny i był, może jednak trochę za bardzo i zbyt poważnie traktował sam siebie, ale jako rozrywka na niedzielną noc był jak dla mnie idealny.SOM GOOpSZE

ocenił(a) film na 10
gregii2004

filmy boolywoodu z założenia są lekkie łatwe i przyjemne....jest to dobra odmiana od tych mnążących sie w sieci i nie tylko horrorów ... Jeżeli ktoś nie lubi takich filmów to wogóle nie powinien oglądać filmów boolywoodu, bo raczej wszystkie są takie ( z kilkoma wyjątkami ) mnie sie ogólnie ten film podobał i dałam mu 9 punktów nie dwa :) POZDRAWIAM

ocenił(a) film na 6
aguuulka88

Przepraszam bardzo, ale lansujesz stereotyp, który ma niewiele wspólnego z prawdą. W Bollywood (i w całych Indiach) powstaje tyle samo filmów z ambicjami i tyle samo filmów czysto rozrywkowych, co na całym świecie. Więc nie zniechęcaj, proszę, do tej kinematografii tych, którym nie podszedł jeden film, bo po jednym tytule nie da się ocenić tak zróżnicowanego kina, jakie prezentują Indie (po jednym tytule nie da się ocenić kina żadnego kraju). To co jest dostępne w Polsce to tylko malutki, mało reprezentatywny wycinek.

ocenił(a) film na 10
Bhuvan

Owszem w Polsce jest mało filmów z bolly i racja nie da sie okreslić specyfiki kina po jednym filmie. Jednak Dhoom 2 jest filmem typowo rozrywokym i komercyjnym. Ja oglądajac go spedziłam miło czas i nie żałuje, osobiście bardzo ciesze sie, że bedzie kontynuacja. Każdy ma prawo do swojego zdania. Ty preferujesz inny gatunek i dobrze. Bo gdyby ludzie nie mieli różnych gustów wiele filmów nie odniosłoby sukcesu. A filmy z bolly są tak różnorodne, że każdy coś dla siebie znajdzie i to jest ekstra. Więc nie zniechęcajcie sie po jednej produkcji tylko szukajcie dalej czegoś co będzie wam odpowiadać. :)

ocenił(a) film na 10
gosja19

A mi się ten film bardzo podobał.

aguuulka88

DZ za wypowiedź, ustrzegła nie przed obejrzeniem tego..........

ocenił(a) film na 2
gregii2004

Ponownie ja:}, zdania na temat tego rodzaju kina nie zmienilem:P, ale fajnie ze włączyłyście sie do dyskusji:) pozdro dla was girls;)

gregii2004

hejka... akurat mi bardzij podobal sie dhoom jedynka... dwojke sciagnelam tylko ze wzgledu na ... jak to lecialo... cybergladkiego, wydepilowanego nawet pod pachami Hrithika... czyli mojego ulubionego aktora... jednakze po porownaniu jedynki i dwojki sklaniam sie bardzij w strone jedynki... nie wiem czy mam racje, ale pierwotne wersje zawsze sa lepsze, dwojki sa juz troszeczke naciagane... mimo to, gregor nie powinienes pisac tak jak piszesz... twoj pierwszy post z deczka mnie zbulwersowal, a dokladniej malo nie pobilam komputera... po ochlonieciu zdalam sobie sprawe, ze powinnam to napisac... film mogl ci sie nie podobac, ale nie powinienes przekleslac caslego bolly... w temacie Bollywood znajdziesz wiele fajniejszych filmow... trzeba tylko poszperac... pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
Daggulka_Preity

Mam nadzieje ze biednemu komputerokowi nic nie zorbilas;), no widzisz ja sie niestety zrazilem juz na starcie - chyba zle zaczolem:}, z dobrej woli mozesz mi polecic cos z bolly co jest twoim zdaniem ich najlepszym i najwspanialszym wytworem? w akcie najwiekszej depresji i niemocy postaram sie obejrzec. A tymczasem ide wydepilowac sie pod pachami zeby byc "cybergladkim" hio hio. pozdro girl.

gregii2004

nie martw sie... moj komputer jakos to przezyl... wiec... nie moge ci nic polecic, poniewaz uwazam, ze sa gusta i gusciki, i to co dla mnie jest ''najlepszym i najwspanialszym wytworem'' dla kogos innego moze byc czyms zupelnie przecietnym./.. jezeli jednak koniecznie chcesz poznac liste filmow, ktore obejrzalam i ktore mi sie spodobaly, prosze bardzo:
1.Dhoom (jedynka!)
2.Bunty aur Babli
3.Nigdy nie mow zegnaj
4.Czasem slonce czasem deszcz ( klasyk... to od niego zaczelo sie moje uwielbienie bollywood)
5.Jestem przy tobie
6.Gdyby jutra nie bylo
7.Devdas
8.Swades
9.Serce ze zlota (Dil Ka Rishta)
10. Sarkar( jezeli podobal ci sie ojciuec chrzestny... dodoalam go nie dlatego, ze mi sie podobal, ale dlatego, ze moze on ci sie akurat spodobal)
11.(Moj ukochany film, ktory moglabym ogladac godzinami) Salaam Namaste
12.Veer-Zaara
13.Zona dla zuchwalych
14.... no dobra, to na tyle... bo jak ci napisze reszte, to ci roku nie starczy... Na razie obejrzyj te, a potem napisze ci reszte... a poza tym, wiesz... Bollywood to temat rozlegly... Ja Bollywood ubóstwiam... odkad obejrzalam KKKG ( sprawdz sobie co to jest:P) doslownie nic dla mnie innego nie istnieje... a dla fanow... Ktore piosenki i z jakich filmow sa dla was najlepsze? Ja aktualnie zyje wrecz piosenka Salaam Namaste oraz My Dil Goes Hmmm... oraz Aishwarya Rai-Daya Daya Daya Re:P a moze byscie polecili jakies fajne? Na odtwarzaczu mp3 mam jeszcze miejsce na okolo 1980 piosenek bolly:P

ocenił(a) film na 6
gregii2004

gregor, jak rozumiem, sięgnąłeś z bollywoodu akurat po "Dhoom 2", bo wolisz kino akcji, tak? Zatem daruj sobie propozycje wymienione wyżej przez koleżankę, bo to w większości filmy o tematyce romantyczno-melodramatycznej ;)
Jeśli "Dhoom 2" tak bardzo Ci nie podszedł, to zapewne ciężko Ci będzie się przekonać do bollywoodzkiego kina akcji, jakkolwiek radzę Ci dalej spróbować :) Ja również uważam, że pierwsza część Dhoom jest lepsza :)
Z innych bollyprodukcji mogę polecić:
Don http://don.filmweb.pl/ - moim zdaniem dużo lepszy od Dhoom 2
Rebeliant http://rebeliant.filmweb.pl/ - dobre kino historyczne

Poza tym kino indyjskie to nie tylko bollywood(czyli filmy kręcone w języku hindi) - w Indiach powstaje cała masa filmów w innych językach, o innej stylistyce. I tak na przykład w filmach z południa Indii(w jęz. tamilskim i telugu) jest mnóstwo wspaniałych scen akcji - ja kocham południowoindyjskie nawalanki :D :D :D
W Polsce jest już dostępny jeden taki film:
Athadu (Poszukiwany) http://www.filmweb.pl/Athadu+-+Poszukiwany,2005,o+filmie,Film,id=335858
Z innych mogę polecić:
http://www.filmweb.pl/Anniyan,2005,o+filmie,Film,id=272768
http://www.filmweb.pl/Kaaka+Kaaka,2003,o+filmie,Film,id=310429
http://www.filmweb.pl/Vettaiyadu+Villaiyadu,2006,o+filmie,Film,id=322507
Poszukaj sobie fragmentów tych filmów na Youtubie na zachętę :D

gregii2004

Hahaha! No to śię uśmiałam! Widać że pierwszy raz ogladasz Bolly i od razu jesteś do niego negatywnie nastawiony...

żal.pl

Lewaa

A tak pozatym : Jak mogłeś ich nie rozróźnić te jak to nazwałeś " Niezłe D***" Są wogle do siebie nie podobne..

gregii2004

Osobiście lubię filmy z Bollywoodu, ale ten rzeczywiście był kiepski jeżeli go podpinać pod kino akcji... Ale jeżeli pod komedię to 10/10. To było dla mnie 2,5 h śmiechu:D, zwłaszcza w tych ckliwych scenach Aishwarya Rai kontra Hrithik Roshan. No i oczywiście, tradycyjnie jak na Bollywood przystało, te lateksowe ciuszki... :)

Marilynne

Ja z kolei ubóstwiam ten film. No przesadziłam, ale lubię go... Zdecydowanie lepszy nić 1 część: lepsza fabułam, aktorzy, piosenki, humor, 'okolice' [ mam na myśli przyrode i te rzeczy- w dhoom (1) były zupełnie nijakie.]

Amishia

a mi bardzo sie podobal watek miłosny, ta scena z pistoletem i pozniej na skalach byly swietne mozecie mnie wysmiac ale mnie to wzruszyło i pare łezek splynelo po policzku jak dla mnie film swietny pzdr.

ocenił(a) film na 7
gregii2004

Gregor,
Posłuchaj rady Annyan.
Jednym z najlepszych filmów akcji bolly, dostępnych w Polsce jest właśnie "Don". Zaręczam, że zakończenie wgniata w fotel.

Nie zrażaj się do tego kina. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam film Bolly - osławione K3G (Czasem słońce czasem deszcz) też wykrzyknęłam, że "nigdy więcej!". I nadal nie trawię tego filmu.

Ale do tych filmów trzeba się trochę przyzwyczaić.
1) Że są dłuższe, bo Hindusi uwielbiają chodzić do kina na długie filmy i co bardzo ważne... są tam przerwy podczas seansów (osławiony napis "Intermission") i publiczność wychodzi coś przekąsić i wypić;
2) że jest wiele wątków pobocznych;
3) że są piosenki i tańce, co wynika z ich tradycyjnego teatru i podejścia do sztuki. Piosenki nie są tylko bezmyślnymi przerywnikami. Ich teksty mają bezpośrednie odniesienie do treści filmu, są komentarzem do akcji, lub też wyrażają uczucia i marzenia głownych bohaterów.
4) że gra aktorska często jest przerysowana. To też wynika z innej tradycji i temperamentu Hidusów.

Na początku można patrzeć na te filmy z przymrużeniem oka i skupiać się na elementach komediowych. Kiedy człowiek juz się przyzwyczai, zaczyna tez dostrzegać inne zalety tych filmów.

Jeszcze raz zachęcam Cię do obejrzenia filmu "Don" z SRK. Wiele osób jest uprzedzonych do tego aktora, ale SRK gra tam psychopatycznego mordercę - szefa mafii i naprawdę jest w tym całkiem niezły.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones