PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=88481}

Diabeł jest kobietą

The Devil Is a Woman
7,0 514
ocen
7,0 10 1 514
4,5 4
oceny krytyków
Diabeł jest kobietą
powrót do forum filmu Diabeł jest kobietą

Piękna Marlene jako femme fatale, świetna scenografia oraz kostiumy.

Sama fabuła mnie nie porwała, film wydaje się być pretekstem do ukozania piękna Pani Dietrich (uzasadnionym pretekstem). Chociaż wątek poligamii głównej bohaterki mógł być w tamtych czasach skandalizujący i emancypacyjny. Jednak jak wskazuje tytuł to co w tym filmie wykracza poza paradygmat monogamiczy - wizurek kobiety jako żywiołu, czerpiącej radość z doświadczania ciała zostaje zamknięte w figurze "zła" kobiety Diabła która kusi mężczyzn powodując ich upadek moralny i obyczajowy.

Gormonbozia

Sam aspekt kobiety-diabła-kusicielki niezbyt oryginalny i trochę poniżej możliwości Sternberga. Absolutnie tego filmu ' nie kupiłam' i wdzięk Marleny nie wystarczył, żeby zamazać standardową fabułę. A w moim przypadku to bardzo dziwne, gdyż często wystarcza mi sama Dietrich na ekranie. Mimo, że bohaterka jest niebezpieczna i ironiczna brakuje jej inteligencji charakterystycznej dla innych bohaterek filmów Josefa z jego wielkim 'odkryciem'. Konwersacje nie są tak porywające, na końcu nie ma żadnego szokującego moralu jak w "Blonde venus" czy "Maroko", momentami szczerze nużący i superprzewidywalny. Bardzo kiepski film jak na taki duet, a szkoda bo to ich ostatni wspólny projekt.
Kostiumy, scenografia rzeczywiście świetne, ale reasumując wady i zalety daję 6.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones