PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809318}

Diabeł wcielony

The Devil All the Time
7,1 56 241
ocen
7,1 10 1 56241
6,1 24
oceny krytyków
Diabeł wcielony
powrót do forum filmu Diabeł wcielony

Film rewelacja, gra aktorska na najwyższym poziomie, jednak najważniejsze jest przesłanie, jak religia i wiara w boga prowadzi do zła, patrząc na czasy obecne i całą historię ludzkości całe zło tego świata spowodowane było/jest fanatyczną wiarą w bogów. Rozumiem ciemnotę z dawnych czasów bez dostępu do prawdziwej wiedzy, ale mając XXI wiek i tak szeroki dostęp do wiedzy ludzie nadal ślepo wierzą w zmyślonych bogów.

phil68

Jaki nieobiektywny komentarz... :D

To nie wiara w Boga i religia prowadzi do zła. To zło w nas zakorzenione, któremu pozwalamy się rozwijać i nieumiejętność interpretacji słowa bożego sprawia, że robimy czyny złe w imię Boga...

ocenił(a) film na 8
magdaxd

może i racja, ale nie o tym mówi film. ten jest antyreligijny jak nic ;)

ocenił(a) film na 6
phil68

No sorry, ale XX wiek udowodnił, że religia wcale nie jest potrzebna do czynienia strasznych rzeczy.
Nie znaczy to, że religia nie jest do tego dobrym pretekstem. Ideologie pokazujące prostą wizję świata, co jest dobre, a co złe, da się bardzo łatwo wykoślawić, nawet wbrew najlepszym intencjom twórców.

phil68

Mając XXI wiek i dostęp do wiedzy sprawdziłem, co mówi nam nasza wiedza o powstaniu wszechświata. Otóż na początku był punkt, z którego powstał czas i przestrzeń.
Biblia natomiast mówi: Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało..."
A co do zła na świecie, to teraz nie wiem czy mam wierzyć tobie, czy tamtym, co mówią że całe zło tego świata spowodowane było/jest przez żydów.

ocenił(a) film na 8
Ork_wojownik

pomogę ci: nauce trzeba wierzyć, religia to baśnie i legendy i np. antysemityzm

belmont33

Wiara, religia czy wierzenia jeszcze nigdy nikogo nie zraniły. To ludzie interpretujący słowa proroków wykorzystują je przeciwko sobie by uzyskać moc, władzę i pieniądze. Nie będę się odnosić do chrześcijaństwa bo było by to zbyt proste. Jednak doskonałym przykładem nadużyć jest islam. Żona proroka Mahomeda mówiła, że kobieta, której mąż zapewnia wszystko nie ma potrzeby pokazywać swych wdzięków oczom innym mężczyzn i wymienia jakie to wdzięki. Patrząc na to, że islam uznaje słowa kobiety jako święte, a żona Mahometa mogła mówić na równi z mężczyznami to jest to wiara niezwykle potępiającą kobiety i stawiające je na bardzo niskiej pozycji społecznej, praktycznie bez praw. Szkoda, że żona Mahometa nakładała w ten sposób obowiązek na mężczyzn by dbali o swoje żony tak, by nie miała potrzeby szukać adoracji u innych. Męska słabość i duma jednak sprawiły, że wybór kobiety do noszenia hidżab stał się ich świętym obowiązkiem.

Film nie jest anty religijny i w żaden sposób religii czy wiary nie potępia. Jest to Ohaio w Wirginii, południe stanów. Miejsce gdzie wiara i zabobony mieszają się ze sobą, a bieda i brak edukacji sprzyjają nadużyciom. A Pollock (pisarz na podstawie książki, której powstał scenariusz) wybrał jego zdaniem najciekawszych zbrodniarzy okresu od II w.ś do lat 60 XXw.

ocenił(a) film na 8
magdaxd

można się bronić, ale film jest antyreligijny ;)

belmont33

Wskaż przykłady antyreligijności w filmie, bo chyba inaczej interpretujemy to słowo.

belmont33

Możesz se wierzyć nawet w kozła, bylebyś nie mówił mi co mam robić.
Zwłaszcza, że nawołujesz do masowych morderstw, co chyba nie jest do końca legalne.

ocenił(a) film na 8
Ork_wojownik

:) zapytałeś w co wierzyć, to ci odpowiedziałem; a wczesniej pisałem o czym jest film

belmont33

Przecież nie odpowiedziałeś na pytanie, co powoduje więcej zła. Poza tym to było pytanie ironiczne, ale pewnie o tym wiesz i tylko klikasz bez sensu, mówiąc młodzieżowo "trolujesz".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones