PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809318}

Diabeł wcielony

The Devil All the Time
7,1 56 241
ocen
7,1 10 1 56241
6,1 24
oceny krytyków
Diabeł wcielony
powrót do forum filmu Diabeł wcielony

Przeciez pastor pochwalil te watrobke mowiac, ze biedni przyniesli co mogli i wybral wlasnie talerz z watrobka. Dlaczego wiec oni poczuli sie urazeni?

ocenił(a) film na 8
Aleksss_fw

nie poczuli się urażeni tym, że przynieśli wątróbkę, ale tym że pastor w swojej wypowiedzi używał porównań do biedoty i strzelał z imienia i nazwiska

falco97

Dzieki

Aleksss_fw

A na dodatek zrobił to z pobudek egoistycznych... spróbował wątróbek i bał się, że ktoś je zje zamiast niego (bo przecież wszyscy je chwalili). Wiec w sposób manipulacyjny powiedział, że wpierdzieli wątróbki sam i też to zrobił, a do tego określił ich jako biedotę i praktycznie wytknął ich palcem. To trochę tak jakby ktoś wytknął publicznie, że masz ciuchy z promocji, bo jesteś biedota... niby się nikt tego nie wstydzi, ale głośno o tym mówić nie trzeba...

magdaxd

Myślę, że jakby taka sytuacja miała miejsce w Polsce to ta osoba co zaprezentowała wątrobę to poczuła y się doceniona, a przynajmniej ja. Inne podejście chyba mamy niż Amerykanie.

Aleksss_fw

Wiele osób w Polsce traktuje wątróbkę jako jedzenie biedoty i wiele osób w Polsce podrobów nie tyka... równie dobrze mogła tam być kaszanka...

magdaxd

Bardziej mi chodzi o slowa tego kaznodziei a nie danie.

Aleksss_fw

Kiedy średniozamożnym lub zamożnym smakuje "danie biedaków", to nie wstydzą się tego, ale nazwanie biedaka "biedakiem" sprawia, że biedak czuje się upokorzony. Zwłaszcza taki, który jest dumny i swojej biedzie przeciwstawia się z godnością. Wtedy wytykanie mu biedy sprawia, że czuje, że jego starania nie przynoszą skutków, bo dalej jego bieda jest widoczna i go definiuje.

Mam takie swoje powiedzonko, które brzmi "bieda dyskryminuje" i chodzi o to, że ci najbardziej biedni zawsze muszą samodzielnie zapracować na swój sukces. Są dzieci bardzo biedne, których rodzice robią co mogą. Nie piją i zawsze chodzą czysto ubrani, dlatego stypendium dla ubogich w szkole otrzymują dzieci z rodzin, gdzie dziecko jest zaniedbywane mimo, że aspiracje życiowe mogą być podobne i tak może dojść do sytuacji, ze dziecko z rodziny ubogiej, ale godnej nie pójdzie na studia i zacznie ciężko fizycznie pracować żeby odciążyć rodziców, a dziecko z rodziny patologicznej uzyska dyplom i zacznie zarobione pieniądze źle wykorzystywać, bo jego wzorce z domu są nieprawidłowe i brak mu szacunku do pracy. Czy jest to uczciwe? W które dziecko ty byś wolał zainwestować?

ocenił(a) film na 9
Aleksss_fw

Tez nie rozumiem o co chodzi z ta watrobka. Do tej pory myslalalem ze to tylko zwierzeta to jedza, ja bym w zyciu nie tknal tego swinstwa. Pastor sie poswiecil i to zjadl a tamta babka jeszcze narzeka, dziwne...

aedynatoa

Mylisz sie, duzo osob je podroby, np moj maz ;)

Aleksss_fw

No nie do końca. On dziękował za dary, mówiąc o tym, że każdy przyniósł co mógł, nawet biedni, jednocześnie wytykając wyszczerbiony talerz i te podroby, mówiąc, że on się "poświęci" zjadając je, aby te droższe/smaczniejsze potrawy mogli zjeść goście/wierni. To żadne pozytywne wyróżnienie. Coś typu "zjem to najgorsze, patrzcie jaki jestem wspaniałomyślny, dla was zostawiam lepsze, to wasze święto".


Zauważ, że już w sklepie kobieta zastanawiała się jakie mięso kupić i czy nie będzie to zbyt słabe jak na powitanie, ale nie było jej stać na nic wykwintniejszego, więc wzięła co było. Mowa jest, że była najlepszą kucharką, postarała się wydając ostatni grosz, a tu pastor ośmieszył ją przed całą wiochą.

Majka7_Fire

Szkoda, że nie można dać plusa do komenta, ten zasługuje na tysiące :]

ricariy

Ojej, dziękuję. :)

ocenił(a) film na 7
Majka7_Fire

totalnie masz rację! Super to wszystko ujęłaś.
I zgadzam się z kolegą, też załuję, że nie mogę polajkować:)

Aleksss_fw

bardzo mi bylo przykro za tą kucharke od watrobki

ocenił(a) film na 8
octavessens

To nie była kucharka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones