plakat - Diabelska plansza Ouija (2014)

opisy filmu

(3)
  • Po tragicznym wypadku, w którym ginie Debbie (Shelley Henning), przyjaciele postanawiają nawiązać kontakt ze zmarłą. Chcą przywołać ducha koleżanki za pomocą planszy wykorzystywanej w seansach spirytystycznych zwanej "Ouija". Podczas rytuału sprowadzają na siebie nieczyste siły, przez co muszą stawić czoła swoim największym lękom.

  • Laine namawia grupę przyjaciół, aby wykorzystując planszę Ouija nawiązali kontakt z niedawno zmarłą Debbie. Kiedy docierają do miejsca śmierci dziewczyny, natrafiają na film, który nagrała po odnalezieniu tajemniczej planszy. Wynika z niego, że to plansza jest przyczyną jej gwałtownej śmierci. Wkrótce przyjaciele przekonują się, że obudzili mroczną i przerażającą siłę, która będzie ich prześladować. Jedynym sposobem, aby uwolnić się od ciemnych mocy, jest kolejne starcie z diabelską siłą na planszy Ouija.

  • Laine (Olivia Cooke) dowiaduje się, że jej przyjaciółka, Debbie (Shelley Henning) niespodziewanie umiera. Wspólnie z chłopakiem Debbie, Petem (Douglas Smith) znajdują w pokoju dziewczyny antyczną grę planszową Ouija i usiłują przy jej pomocy powiedzieć "Żegnaj" swojej najlepszej przyjaciółce. Ciekawska nastolatka zaczyna zadawać mnóstwo pytań i wpada na trop tajemnicy kryjącej się za śmiercią Debbie. Odkrywa też, że związany z grą duch DZ bardzo nie chce, aby gra się zakończyła. 
    Wkrótce zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy. Laine przy pomocy swojej młodszej siostry Sarah (Ana Coto), usiłuje dowiedzieć się, kim jest DZ i czego od nich chce. Do sióstr dołącza chłopak Laine, Trevor (Daren Kagasoff ) i jej przyjaciółka, Isabelle (Bianca SantosBianca Santos). 

opinie i nagrody
multimedia