PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=482800}
4,9 31 343
oceny
4,9 10 1 31343
3,8 5
ocen krytyków
Diabelska plansza Ouija
powrót do forum filmu Diabelska plansza Ouija

Zgadzam się z frugo 666, że to jeden z lepszych ostatnio horrorów. Pomimo, że fabuła nie zaskakuje (kolejny nawiedzony dom, plansza ouija też już była), to jednak całośc zbudowana z bardzo dobrze narastającym napięciem, bardzo dobrze wmontowane elementy z dreszczykiem... dawno nie widziałem takiego horroru. Szkoda spłaszczonej i nie do końca przemyślanej końcówki, ale dodatkowy punkt za dreszczyk i napięcie, które w horrorach są nieodzowne, a te naprawdę zaskakiwały.

ocenił(a) film na 3
mjk_wachowscy

A ja mam odmienne zdanie. Naprawdę próbowałem się bać, próbowałem czuć napięcie - brzydko mówiąc ni chuchu. Jeśli twórcy twierdzą, że kilka jumpscare'ów może wyjadaczy horroru przestraszyć to naprawdę się mylą. Dla laików - być może. Jest w porządku, kilka rozwiązań można uznać za ciekawe, ale sam zarys fabularny był tak prosty i przewidywalny, że dosłownie można było przewidzieć kto w jakiej minucie pierwszy zginie, jak to wszystko dalej się potoczy i OCZYWIŚCIE jak zakończy. Nic pomysłowego - film do zapomnienia. Gdyby jeszcze chociaż postacie były napisane z rozmysłem i nie były tak niewiarygodnie płytkie i w pewien sposób nawet odpychające. A skąd... Nawet w głupim remake'u Koszmaru z Ulicy Wiązów trzymałem kciuki za główną dwójkę, żeby to nie zakończyło się dla nich tragicznie (chociaż wiadomo było jak to będzie wyglądało bo to remake - zżynka). Tymczasem w Diabelskiej Planszy po prostu obserwowałem sobie poczynania kilku osób i ich walkę o przeżycie. Wyszło słabo, bez konceptu i przede wszystkim bez jakiegokolwiek elementu strachu i grozy. Daję 3/10 bo to nie była niewiarygodna kaszana pokroju Klątwy Doliny Węży, ale o produkcji chcę jak najszybciej zapomnieć i nigdy do niej nie wracać.

ocenił(a) film na 8
ohjehr

No cóż, o gustach się nie dyskutuje. Masz prawo do takiej, a nie innej oceny i ja to szanuje. Mnie natomist film się podobał i zostaje przy swoim. Pozdrawiam : )

ohjehr

Zależy jakie kto horrory lubi.Ja oglądam tylko te o duchach,demonach,opętaniach i egzorcyzmach.A sceny jumpscare od zawsze mnie mocno straszyły pomimo,że mam 31 lat i trochę już tych horrorów zdążyłem zobaczyć.

mjk_wachowscy

Ten film to "odgrzewany kotlet" beznadzieja jednym slowem

ocenił(a) film na 7
mjk_wachowscy

Napięcie było, parę scen pozytywnie mnie zaskoczyło. Produkcja na poziomie, aczkolwiek nie zachwyca. Co do pani wyżej pełno jest tzw. "kotletów" w przemyśle filmowym co nie znaczy, że są beznadziejne. Zauważyłem, że większość użytkowników skrajnie podchodzi do ocen i opinii, zamiast skupić się i dojrzeć pozytywne i negatywne aspekty każdej produkcji.

ocenił(a) film na 8
Baksiu04

Popieram. Film trzeba oglądac takim jaki jest. Jeśli horror jest straszny, a komedia śmieszna, to już nie jest źle. Uważam, że Ouija pod tym względem jest całkiem dobra. A ocena 7-8 jest adekwatna do jej wartości. Ja dałem osiem ponieważ dawno nie widziałem takiego horroru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones