PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109354}
5,9 49
ocen
5,9 10 1 49
Die Schlangengrube und das Pendel
powrót do forum filmu Die Schlangengrube und das Pendel

Wizualnie piękny i sprawnie sfilmowany gotycki horror inspirowany opowiadaniem Poe'go. Hrabia Regula, który 35 lat wcześniej został skazany na śmierć przez rozczłonkowanie za kontakty z diabłem i morderstwa kobiet postanawia powrócić do świata żywych. Jego lokaj podstępem ściąga do zamku potomków ludzi, którzy skazali go na śmierć...

W roli hrabiego Reguli Christopher Lee, poza tym w rolach głównych Lex Barker oraz śliczna Karin Dor. Polecam fanom starych horrorów z czasów świetności Bavy i jemu podobnych. Piękne zadymione scenerie, mroczny las z wisielcami czy też sępy rozdziobujące kawałki ludzkiego mięsa w zatęchłych korytarzach zamczyska. Smakowity. 6/10

ocenił(a) film na 5
klotz

Jestem właśnie po obejrzeniu. Twój opis świetnie oddaje atmosferę jaką mamy w filmie, jeśli lubisz zadymione scenerie, mroczne lasy itd. (a domyślam się, że lubisz), możliwe, że zakochasz się w filmie "Ercole al centro della terra", właśnie Mario Bavy, oraz z Christopherem Lee, którego od jakiegoś czasu, dodam, że jestem dużym fanem :)

rockystallion

Christopher Lee to świetny aktor! Chyba sam zacznę grzebać w jego filmach. Mogę Ci śmiało polecić, żebyś poszukał filmu gdzie wystąpił razem z Peterem Cushingiem. Akcja działa się w pociągu, pamiętam że chodziło o jakiś tajemniczy ładunek w skrzyni. Nie pamiętam teraz tytułu. Polecam!

ocenił(a) film na 5
klotz

Mówisz o filmie "Pociąg grozy", który już oglądałem, zwłaszcza pierwsza połowa filmu, z tego co pamiętam była genialna, jak rosło napięcie w związku z tą wielką skrzynią. Fajnie, że chcesz kontynuować swoją przygodę z Lee, będę śledził twoje poczynania :)

rockystallion

Dokładnie tak. Chodzi o film "Horror Express". Wzajemnie - obserwuję.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones