PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476578}
6,9 6 342
oceny
6,9 10 1 6342
Dla Ciebie i Ognia

Adam jest młodym i szalenie ambitnym dziennikarzem śledczym, pracującym w lokalnej gazecie - 'Kurierze Pomorza'. Pewnego dnia otrzymuje pocztą list - bez nadawcy, z tajemniczym dopiskiem 'Tibi et Igni' (łac. 'Dla Ciebie i Ognia'). W liście znajduje trzy zdjęcia - fotografie swojej narzeczonej Ani. Zdjęcia zostały zrobione w miejscach, w których Ania - jak sama twierdzi - nigdy nie była. Adam wszczyna swoje własne śledztwo, które doprowadza go do przerażającej prawdy...

opis dystrybutora dvd

Dla Ciebie i Ognia” jest jednym z największych objawień polskiego filmu niezależnego ostatnich lat. Pełnometrażowy debiut młodej ekipy filmowców z nadmorskiego Gdańska, zrzeszonych pod szyldem: „Wytwórnia Filmów Kalina” szturmem zdobył festiwale w całej Polsce.
Dla Ciebie i Ognia” jest największym polskim niezależnym projektem ostatnich lat. To rasowy thriller kryminalny, trzymający w napięciu od samego początku do ostatniej sceny. Opowiada historię Adama, młodego, szalenie ambitnego dziennikarza, pracującego w lokalnej gazecie. Adam jest w stanie posunąć się do każdego świństwa, byle tylko jego kariera nabierała tempa. Pewnego dnia otrzymuje pocztą list z tajemniczym dopiskiem „Tibi et Igni”. W liście ukryte są fotografie, które sugerują, że kobieta, z którą żyje i zamierza się ożenić, może prowadzić drugie, tajemnicze życie. Rozpoczyna się podróż w świat mrocznych tajemnic prowadząca do zaskakującego rozwiązania.

opis dystrybutora dvd

Adam jest dziennikarzem lokalnej gazety o nazwie "Kurier Pomorza". Jest przekonany, że jeden z tamtejszych księży ma skłonności pedofilskie. Młody dziennikarz zleca jednemu ze znajomych podrzucenie obciążających dowodów do mieszkania duchownego. Adam zyskuje sławę, natomiast proboszcz poważne problemy. Wkrótce otrzymuje kopertę, w której znajdują się dziwne zdjęcia jego dziewczyny, która jak sama twierdzi, nic o nich nie wie. Na kopercie znajduje się napis Tibi et Igni. Od tego momentu Adam zaczyna mieć coraz więcej problemów.

Kamil0189
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones