PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100640}

Do utraty tchu

À bout de souffle
7,5 17 900
ocen
7,5 10 1 17900
7,3 30
ocen krytyków
Do utraty tchu
powrót do forum filmu Do utraty tchu

Szczególnie jeżeli chodzi o głównego bohatera, który jest niby "dupkiem" o czym wspomina na samym początku, ale jakoś mnie w ogóle do siebie swoim zachowaniem na ekranie nie przekonał, wydawał mi się nijaki.
Odrazu podkreślam że biorę pod uwagę że jest to stary film, ale mówienie do kamery i te wtedy bardzo orginalne "przeskoki" ujęciowe, nie za bardzo do mnie przemawiają.
30 min. gadania, które prowadzi wkońcu i tak pójścia do łóżka z główną bohaterką, to nawet przyjemnie się ogladało, ale było straszliwie nudne, takie gadanie o niczym, oczywiście ma swój urok, ale może w innym kontekście.
Jeżeli chodzi o główny wątek w filmie (zabicie policjanta) jest tak beznadziejnie zrobione, praktycznie nic nie widać (strzał, pada policjant, ucieczka), jakbym odwrócił się dosłownie na dwie sekundy od ekranu nie wiedziałbym o co chodzi.
Parę rzeczy mi się w tym filmie podobało, ale ogólnie oceniam na minus.
Nie tego się poprostu spodziewałem.

Jak czegoś nie pojąłem, to proszę o wytłumaczenie.

ocenił(a) film na 10
daniel_m3

gust, wdzięk, urok.

kluczy44

A gdzie w tym wszystkim sens?.

ocenił(a) film na 10
daniel_m3

to poezja, sens niepotrzebny na gwałt

ocenił(a) film na 6
daniel_m3

TAAAK dużo gadania o niczym, ale montaż i dynamizm robi wrażenie (jak na film z tamtych czasów). Jak dla mnie to tylko przełom pod względem formy, bo treści w tym jest jak na lekarstwo. Piękna Jean Seberg na pewno dodaje urokowi temu filmowi i dzięki niej obejrzałem film do końca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones