PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=327867}

Dobre serce

The Good Heart
7,2 6 310
ocen
7,2 10 1 6310
6,2 6
ocen krytyków
Dobre serce
powrót do forum filmu Dobre serce

Strasznie lubie filmy Dagura Kari, ale już na starcie "dobrego Serca" poczułem się dziwnie.
W filmie jest mnóstwo wątków, ktróre reżyser tnie jeden za drugim, nie wiemy właściwie w tym filmie nic, Żadne relacje między bohaterami nie zostały tu pokazane, Dlaczego Jaquesowi Lucas tak przypadł do gustu, nie wiadomo, (równie dobrze mógł wziąć każdego bezdomnego z ulicy).Wątek z April , co? jak? i po co ? Nie twierdzę, że łopatologicznie pragnę odpowiedzi na wszystkie pytania, ale tu nie było żadnych PRAWDZIWYCH relacji, czegoś co tak niesamowite było w poprzednich filmach Dagura. Reżyser wpadł w smutną konwencje, czuć to nawet po muzyce, która podobna do soundtrack'u z Noi Albinoi i Dark Horse jak reszta nie dorównuje poprzednim dziełom .

ocenił(a) film na 10
Lazy_Boy

a mi właśnie podobała się taka nieoczywistość, bo daje wiele możliwości interpretacji, choć przyznaję, że np. wątek april mógłby być bardziej rozwinięty (zupełnie niezrozumiały dla mnie szybki ślub z lucasem itp.). ale pomijając to drobne niedociągnięcie, film to majstersztyk, znakomicie gra na emocjach, świetne portrety psychologiczne bohaterów, motyw naznaczenia ciężkimi doświadczeniami, obraz dwóch różnych postaw życiowych (lucas vs jacques), wspomniana już przeze mnie duża możliwość interpretacji i w końcu wstrząsające i okrutne(choć też poniekąd dające nadzieję) zakończenie, sprawiają, że z seansu wychodzi się zachwyconym .bardzo refleksyjny obraz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones