PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657170}

Dobry dinozaur

The Good Dinosaur
6,7 28 412
ocen
6,7 10 1 28412
5,8 13
ocen krytyków
Dobry dinozaur
powrót do forum filmu Dobry dinozaur

Trailer trailerem, ale gdy patrze na te krajobrazy, przestaje myśleć że to animacja.
Jednak Postacie nie są realistyczne, więc małe odbicie w stronę dna.

ErvinRommel

W Avatarze postaci są w pełni animowane. Pixar też ma możliwość zrobienia hiperrealistycznej animacji dinozaura i dzieciaka... Ale po co? Oni teraz juz nie z braku możliwości, a świadomie nie tworzą realistycznych ludzi. To ma być bajka!

umotex12

oczywiście ze tak . Po co mają robić coś hiper realistycznego skoro to nie jest film tylko animacja? to by sie mijało z celem

talilusin

Myślę, że mi się spodoba.

umotex12

Chodzi o to że postacie i krajobrazy "gryzą się". Reprezentują zupełnie inne style przez co wyglądają na połączenie się dwóch nie pasujących filmów. Wygląda jak "Wędrówki z Dinozaurami" do których wrzucono stwory z "Epoki lodowcowej"

Niktwazny8

Bardzo podobne odczucie.
Ale tak to kupuję ; )

umotex12

Skoro to ma być "bajka" (tzn. Animacja dla dzieci) to mogli zachować równowagę i zrobić też kiepskiej jakości, ubogie w detale i kiczowate krajobrazy. Przynajmniej by pasowało do postaci i nie kłóciło się z resztą elementów.

A tak to faktycznie -Przepiękne, realistyczne pejzaże, a obok nich brzydkie, sterylne i karykaturalne niekiedy dinozaury. Główny bohater wygląda i porusza się jak żelek albo coś wyciągniętego z "Toy Story". Nie mówię, że od razu trzeba było robić skany modeli prawdziwych dinozaurów i motion capture ludzkiego dziecka, ale można było zrobić te postaci dużo, dużo lepiej zachowując jednocześnie styl dziecięcej animacji. Np. w starym "Dinozaurze" z 2000 roku było to nieźle wyważone.

slavia9

W ogóle Dinozaur z 2000 do dzisiaj wygląda świetnie. Szkoda że taka trochę zapomniana ta animacja.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Szkoda, ale, o ile w "Dobrym dinozaurze" fabuła jest banalna i pełna klisz, o tyle w "Dinozaurze" wygląda na napisaną przez 10latka z dysleksją... A reżyseria nic nie pomaga. W "Dinozaurze" poza wykonaniem nie ma niczego, niestety...

Sqrchybyk

E tam. Poziom fabularny ten sam.

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Nie uważam tak... Poza tym w "Dobrym" fabuła jest dobrze i czarująco opowiedziana, wyreżyserowana, w "Dinozaurze" zaś reżyserii nie dostrzegłem wcale.

Sqrchybyk

Po mojemu to reżyseria w obydwóch jest na równym poziomie, z czego w Dinozaurze jest lepsza muzyka i dinozaury ;)

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Muzyki nie pamiętam... Dinozaury sa lepsze w tym sensie, że realistyczniej wyglądające, ale to kwestia konwencji jest i tyle. Natomiast reżyseria jest tam tak standardowa, że aż niewidoczna ;) Podobnie bohaterowie. Za grosz czaru w tym filmie nie ma, a w "Dobrym" jest go sporo, co zresztą jest jedną z wizytówek Pixara.

Sqrchybyk

Realistyczniej, i do dzisiaj wygląda świetnie, a powstało już sporo czasu temu ;) Tutaj średnio podoba mi się takie pokazanie dinozaurów kontrastujących z mega realistycznym tłem. A rezysersko nie bardzo wybija się ponad Dinozaura ;p

ocenił(a) film na 8
Joecrou

OK, nie przekonamy się :) Pozdrawiam

Sqrchybyk

Dzięki za dyskusje ;) Tutaj jeszcze jakbyś chciał, wysyłam Ci kawałek soundtracka z Dinozaura ;)
https://www.youtube.com/watch?v=zeqM7sYT6qY

ocenił(a) film na 8
Joecrou

Dobre, faktycznie.

ocenił(a) film na 7
umotex12

Nie zgodzę się z określeniem 'w pełni animowane'. W pełni animowany to jest Reksio, Kaczor Donald albo Shrek. Natomiast jeśli w kreacji postaci bierze udział aktor, taki jak Andy Serkis to jest to oczywiście animacja, ale nie można powiedzieć, że jest 'pełna'.

ErvinRommel

oglądałam trailer w kinie, bardzo ładnie wygląda w 3D

ErvinRommel

Poczytaj o dolie niesamowitości. To z jej powodu film Matki w mackach Marsa był klapą, bo tam postacie były realistyczne.

ocenił(a) film na 8
ErvinRommel

Postacie nie miały być do końca realistyczne, więc nie powiedziałbym, że to "odbicie w stronę dna". Taka konwencja i tyle.

ErvinRommel

ech :( mój DżiFors nie da rady :/

Crazy_Ivan

A mój sprzęt to ma jeszcze Intel Pentium 4 :)
I windows xp.

ErvinRommel

ile ramu? :)

Crazy_Ivan

3GB DDR2 :)

ErvinRommel

ee :) jak liczysz w gigabajtach to jeszcze źle nie jest :)

ocenił(a) film na 8
ErvinRommel

Grafa świetna, bałem się czy mi pójdzie :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones