PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657170}

Dobry dinozaur

The Good Dinosaur
6,7 28 499
ocen
6,7 10 1 28499
5,8 14
ocen krytyków
Dobry dinozaur
powrót do forum filmu Dobry dinozaur

Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy projekty postaci pasują do dekoracji? Mam na myśli olbrzymi rozdźwięk między "kreskówkowością" bohaterów (w końcu to animacja dla dzieci..) a realistycznym (miejscami nawet hiperrealistycznym) otoczeniem. Gryzie mi się to niesamowicie i sprawia wrażenie zupełnie niespójnej wizji artystycznej. Na pierwszy rzut oka wszystko pięknie ale już na drugi...

truvneeck

Mi się ta estetyka podoba. Trochę ma się wrażenie oglądania fantasy.

maluman

Tak, w stylu filmowego "Wiedzmina", plener a na tym plenerze gumowy kurczak w roli smoka, mniej wiecej o takie wrazenie mi chodzi.

truvneeck

Z Wiedźminem przesadziłeś. Ma prawo się to Tobie nie podobać, ale jest to stosowane od dawna i raczej o fajności filmu decyduje fabuła, bo w estetykę się wsiąka. Zrobiłem Ci galerię przykładów (od 1947 roku!):
http://imgur.com/a/a7ujK

Pozdrawiam.

maluman

Aha, wybór filmów bądź, co bądź awangardowych, zbyt dosłownie zrozumiałeś "kreskówkowość" w mojej wypowiedzi;) W przytoczonych filmach efekt połączenia filmu aktorskiego z animowanym jest absurdalny z założenia i ma coś na celu- wprowadzenie komizmu (Roger, Space Jam), niesamowitości, etc.
Idąc tym tokiem myślenia, trzeba by sięgnąć po "Wędrówki z dinozaurami", choć może bardziej serial- zdjęcia kręcone w plenerze, animowane dinozaury dodane w postprodukcji. Z tym, że- realistycznie odwzorowane i tam miało to sens, ręce i nogi. Tutaj- nie wiem. Dla przykładu- rozgrywające się w prehistorii "Epoka lodowcowa", "Krudowie" łączą kreskówkowo przerysowane postacie z podobnie przerysowanym, kreskówkowym otoczeniem. W tych filmach ma się wrażenie kompletności, spójności obrazu, koncepcji plastycznej. I tutaj mi tego brakuje.

ocenił(a) film na 8
truvneeck

Jak chcesz sobie oglądnąć dinozaury i piękne krajobrazy to oglądnij Jurassic World lub Park a nie oceniaj książki po okładce

peda123

Nie oceniam filmu. I owszem, serię "Jurassic..." bardzo lubię :)

ocenił(a) film na 8
truvneeck

Mi to osobiście nie przeszkadza... -ło by, gdyby w jednym z ujęć w zwiastunie "kreskówkowy" dinozaur nie przeszedł po śladach bardziej realistycznie zanimowanej jaszczurki. Sam rozdźwięk między poziomem realizmu dinozaurów i otoczenia by mi raczej nie przeszkadzał, ale jeżeli inne zwierzęta w tle też będą tak odstawać od "kreskówkowego" stylu animacji bohaterów to od czasu do czasu może to odwracać moją uwagę od postaci i fabuły.

Tym bardziej że ta różnica wypada na niekorzyść bohaterów, a nie ich tła. W tym ujęciu miałem wrażenie jakbym oglądał jaszczurkę, a zaraz po niej nie dinozaura z krwi i kości, tylko bardziej jego model, nadmuchiwany balon w jego kształcie, a nie pełnoprawną postać. Zobaczymy jak to wypadnie w samym filmie.

Khaosth

O, wątpliwość podobnej natury. No nie współgra tu wszystko ze sobą po prostu.

ocenił(a) film na 7
truvneeck

Ja mam pewną hipotezę dlaczego taka różnica jest.
Sądzę, że chodzi o to, że świat w ,,Dobrym Dinozaurze" jest światem alternatywnym, w którym dinozaury żyją. I twórcy poprzez bardzo realistyczna scenografię i kreskówkowe postacie dają nam odczuć jak ten świat by wyglądał bez dinozaurów ( wystarczy je wyciąć z kadrów i mamy nasz świat). Otoczenie ma symbolizować nasz świat a postaci wykonane w innej technice właśnie tą historie ,,alternatywną"

ocenił(a) film na 6
truvneeck

Patrząc na wypowiedzi twórców filmów było to specjalne zamierzenie. Osobiście nie mam nic do tej różnicy w "stylach" ale rozumiem, że niektórych może to odtrącać.

ocenił(a) film na 5
truvneeck

liczy się mimika i prosty przekaz. zbyt skaplikowane postaci (ozdobniki itp) mogą odwracać uwagę od tego co chce postać przekazaś swoją delikatną mimiką i mową ciała. w dodatku pixar pewnie celuje w jeszcze młodszy target żeby zaszczepić w najmłodszych fascynacje nauką, paleontologią itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones