PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31892}

Doktor Żywago

Doctor Zhivago
7,4 16 213
ocen
7,4 10 1 16213
6,7 10
ocen krytyków
Doktor Żywago
powrót do forum filmu Doktor Żywago

Oglądałam z nastawieniem, że to raczej miłość jest głównym wątkiem, a historia tłem. Ale jest na odwrót. I dobrze, bo Sharif i Christie nie zagrali przekonująco uczucia. Zwłaszcza "najlepsze" były te ich załzawione oczy. :) Jeszcze mi nie pasowało jak mało wiarygodnie splatały się ich losy. Akurat narzeczona Jurija dostrzegła Larę, akurat to mąż Lary okazał się... (no nie chcę spojlerować :)). Brakowało mi też choćby fragmentu jakiegoś wiersza.

A oprócz tego wszystko ok, jest ruski klimat mimo angielskiego języka. Ech, Rosja to syfiaste miejsce na Ziemi. Zimny klimat, chora historia.

ocenił(a) film na 7

Zgadzam się całkowicie. Również spodziewałam się, że wątek miłosny będzie na pierwszym tle, a było raczej na odwrót - na szczęście. Mnie również nie przekonała miłość głównych bohaterów, oprócz tego uważam, że nie pasowali do siebie... A do splatania się losów dodałabym jeszcze, że Lara "przypadkowo" pracowała w bibliotece...
Też miałam nadzieję, że usłyszę jakiś wiersz :) Byłam ciekawa, jak pisał. Myślę, że film wiele by zyskał, gdyby twórcy je wpletli.

ocenił(a) film na 9

haha, nie chcesz spojlerować treści klasyki literatury światowej? :P to dobrze!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones