PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33290}

Doktor Akagi

Kanzō Sensei
7,2 158
ocen
7,2 10 1 158
Doktor Akagi
powrót do forum filmu Doktor Akagi

opis perypetii zapracowanego lekarza ze scenami biegu od jednego pacjenta do kolejnego może odrobiné zabarwił, na początku film komediowym akcentem, ale późniejszy bieg wydarzeń skłonił mnie raczej ku porównianiu głównej postaci do doktora Szumana z "Lalki" Bolesława Prusa. Nie dlatego, że pokazuje film bohaterów o różnych statusach, bo to społeczność jednej wyspy, ale ze względu na idealizm rozbity pomiędzy kongresem naukowym, który nijak sie ma do praktyki lekarskiej i rzeczywistości otaczajacej Akagi. Na domiar zaskakująca scena finałowa na morzu.

ocenił(a) film na 8
alecs

Czy ja wiem? Nie powiedziałbym, że zaskakująca. Na finałowy obrazek zanosiło się już od pierwszej sceny filmu. Przez całą opowieść przeplatał się motyw wojny z USA. Zaskakująca jest natomiast świadomość nieuniknionej kolizji świata doktora Akagi, z czymś tak nierzeczywistym, i złowrogim - o czym dwoje ludzi z łódki dowiedziało się zapewne bardzo prędko.

Moim skromnym zdaniem, udane to dzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones