Film

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1941 1 godz. 53 min.
7,1 542
oceny
7,1 10 542
937
chce zobaczyć
{"id":"100782","linkUrl":"/film/Doktor+Jekyll+i+pan+Hyde-1941-100782","alt":"Doktor Jekyll i pan Hyde","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/07/82/100782/6938179.2.jpg"}
Dr Jekyll wierzy, że w każdym człowieku znajduje się zarówno pierwiastek zła - jak i dobra. Podczas jednego z... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dr Jekyll wierzy, że w każdym człowieku znajduje się zarówno pierwiastek zła - jak i dobra. Podczas jednego z eksperymentów budzi mroczną stronę swojej osobowości. Jako pan Hyde dokonuje brutalnego zabójstwa... wkrótce na jego trop wpada policja...

na podstawie
Robert Louis Stevenson "Doktor Jekyll i pan Hyde" (książka)
studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)
data produkcji
1941
tytuł oryg.
Dr. Jekyll and Mr. Hyde
inne tytuły
Doktor Jekyll i pan Hyde Polska
Więcej...
Pierwotnie studio ustaliło, iż w roli Beatrix Emery wystąpi Ingrid Bergman, natomiast Ivę Peterson miała zagrać Lana Turner. Bergman doszła jednak do wniosku, iż rola Ivy byłaby dla niej większym wyzwaniem aktorskim i przekonała producenta filmu, aby zamieniła się ona rolą z Laną Turner.
Twórcami scenariusza do filmu byli prócz Johna Lee Mahina byli także nie wymienieni w napisach Percy Heath i Samuel Hoffenstein, którzy to napisali scenariusz to wcześniejszej wersji tego filmu z 1931 roku.
Film kręcono w Metro-Goldwyn-Mayer Studios w Culver City (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • polskie napisy

  aerienn ocenił(a) film na 8

  Przetlumaczylam napisy do tego filmu. Sprobuje je umiescic na stronach z napisami, poki co jesli ktos jest zainteresowany zapraszam na wiadomosc prywatna ;)

 • Opis?

  lezard ocenił(a) film na 7

  Nie wiem, do którego filmu jest ten opis, ale na pewno nie do tego. Tutaj nikt prócz Jekylla nie ginie. Hyde jest ścigany wyłącznie dlatego, że zadręczał Ivy (notabene śliczna rola Bergman).