Dr. Mabuse, der Spieler - Ein Bild der Zeit

4 godz. 57 min.
7,9 1 104
oceny
7,9 10 1104
2 535
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":89873,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dr.+Mabuse%2C+der+Spieler+-+Ein+Bild+der+Zeit-1922-89873/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Doktor Mabuse
  • Niskobudzetowy ocenił(a) ten film na: 9

Tutaj podane jest, iż film trwa 4h57m, a ja mam wersję około 4h. Gdzie mi zginęła 1h? Dane tutaj podane są wiarygodne?

Niskobudzetowy Ok. Już znalazłem :)

4 hr 57 min (297 min) (restored)
    1 hr 40 min (100 min) (part 2) (Germany)
    1 hr 35 min (95 min) (part 1) (Germany)
    1 hr 54 min (114 min) (part 2) (Spain)
    2 hr 34 min (154 min) (part 1) (Spain)
    3 hr 51 min (231 min) (video) (USA)
    4 hr 31 min (271 min) (Murnau Foundation restoration)

• PotC_Fan ocenił(a) ten film na: 9

Niskobudzetowy Nie wiesz przypadkiem, gdzie można znaleźć wersję trwającą 5 godzin?

PotC_Fan Niestety nie.

• Kombi ocenił(a) ten film na: 10

Niskobudzetowy W Wlk. Brytanii pełną wersję wydało studio Eureka - kilka lat temu na dvd, a całkiem niedawno na blu ray w pięknym limitowanym steelbooku. Nabyć ją można w wielu sklepach interentowych, m.in. na brytyjskim Amazonie.

• MishaPl ocenił(a) ten film na: 8

Kombi Z tego co się orientuje Eureka wydała (zarówno na DVD jak i na BD) wersje 271 minutową. Nie mam pojęcia gdzie była wydana wersja 5 godzinna. Ale te 26 minut to już ostatecznie można sobie darować.

• Kombi ocenił(a) ten film na: 10

MishaPl Eureka reklamuje swoje wydanie jako wersję pełną. W wypadku filmów niemych znaczące różnice w czasie projekcji wynikają często z prędkości odtwarzania (niekiedy jest to 17 klatek/s, innym razem konwertuje się do 24 klatek/s), do tego jeszcze dochodzą różnice między konwersją w NTSC i PAL. Ilość i czas wyświetlania napisów wewnątrz filmu (a tych w "Dr Mabuse" jest pod dostatkiem) też mogą się różnić w zależności od wersji językowej i zasadniczo wpływać na różnice w czasie projekcji.
    Świadomi tego A. Garbicz w J. Klinowski w 1 tomie "Kina wehikułu magicznego" podają długość filmów niemych w metrach, a nie w minutach (jak w wypadku filmów dźwiękowych).

• MishaPl ocenił(a) ten film na: 8

Kombi Istnieje taka możliwość.

• Niskobudzetowy Tu wogóle są mało wiarygodne informacje jeśli chodzi o.czas. Np. Film Trzynaście Kobiet z 32 na TCM Trwał godzinę. Na Filmwebie napisano, że trwa 75 min. Faktycznie, na TCM też tyle trwał, ale reklamami.

• Niskobudzetowy Ja obejrzałam wersję amerykańską, która trwała 3 godziny 54 minuty; na końcu (po napisie "The End") pojawiła się informacja, że "Część pierwsza została nieznacznie skrócona przez Erwina Leisera za zgodą Fritza Langa". Stąd pewnie te 4 godziny + to, co napisał Kombi.