PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8527}

Dom na papierze

Paperhouse
6,5 637
ocen
6,5 10 1 637
Dom na papierze
powrót do forum filmu Dom na papierze

PEAPERHOUSE (DOM NA PAPIERZE) to jedne z najoryginalniejszych filmów grozy w historii kina. Obraz podpisal twórca CANDYMANA, a więc mowy o kinie byle jakim nie może być mowy.

Bardzo dobrze, że ten prawie u nas nieznany film grozy doczekał się po latach emisji w TV Polsat. Do DOMU NA PAPIERZE wróciłem dziś po wielu latach i był to powrót nader udany.

Miłośnicy kina grozy epatującego sensacją czy eskapizmem nie mają tutaj czego szukać. DOM NA PAPIERZE to nastrojowy, duszny, psychologiczny film grozy.
Zamiast ekranowej posoki i szybkiej aklcji mamy tutaj epatowanie widza głęboką metaforą. Dzieło Bernarda Rose to film, który wdziera się mocno w umysłi duszę pozostawiając ślad na długo po seansie. Widzowi, którzy nie lubią w kinie klimatów rodem z filmów Ingmara Bergmana lub nie czują poezji (wiem, że to dziwnie brzmi) będą tym filmem rozczarowani lub znudzeni (stąd zapewne taka naiska średnia na FilmWebie).

Wielką zaletą obrazu jest nie tylko jego metaforyczność czy mroczna oprawa plastyczna. Ten film ma też nintrygującą muzykę autorstwa Hansa Zimmera oraz Stanleya Meyersa. Świetnie spisuje się tutaj młoda obsada z dojrzałymi kreacjami Charlotte Burke (wiele nagród za tę właśnie rolę) oraz Elliotta Spiersa.

DOM NA PAIERZE to kino, które jest adresowane do widza poszukującego nieszablonowej i dość ambitnej pożywki dla umysłu i duszy. WArto sprawdzić czy ten film przypadnie Wam do gustu.

ocenił(a) film na 10

W znacznej części się zgadzam, ale uważam że troche nadużywasz określenia "film grozy". Poza kilkoma straszniejszymi momentami całość jest bardziej baśniowa (fantazy). Sam się przygotowałem na stricte horror i choć go nie uświadczyłem to nie żałuje, bo Paperhouse znacznie przewyższa poziom tego gatunku.

użytkownik usunięty

Mnie przypadł do gustu.
W ogóle bym tego filmu nie obejrzała, gdybym przypadkiem nie trafiła na opis filmu w telegazecie... Zainteresował mnie, to postanowiłam obejrzeć. Po opisie spodziewałam się trochę inego filmu, ale ten przerósł moje oczekiwania.
Jest to film faktycznie bardzo oryginalny. A muzyka świetna, jeszcze bardziej potęguje ten dziwny, trochę straszny klimat. Czy to jest horror... Nie wiem, tego filmu nie da się zamknąć w ramach jednego gatunku. Dla mnie to był film psychologiczny, ale również horror (chociaż dość nietypowy)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones