Tsumiki no ie

12 min.
7,9 14 240
ocen
7,9 10 14240
8 280
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":3}
{"type":"film","id":499222,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Tsumiki+no+ie-2008-499222/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Dom z małych kostek
 • użytkownik usunięty

  "Co jesteśmy w stanie zrobić gdy w jednej chwili możemy stracić cały nasz dorobek życia, wszystko do czego się przywiązaliśmy przez lata? Jest to historia dziadka, który stara się uratować dom przed zalaniem. Historia, która pokazuje nam co znaczy "dom"."

  Nie wiem kto zatwierdza takie teksty, ale waży to na poziomie portalu. Ten opis jest całkowicie błędną interpretacją filmu. Nie ma żadnego ratowania domu przed zalaniem, utraty dorobku życia. To film o odnajdywaniu wspomnień, "nurkowaniu" w przeszłość, zaklętą w miejscach i przedmiotach.

  Sam interpretuje raczej kiepsko, dlatego zawsze szukam artykułów, opisów i postów, które wskażą coś, czego nie zauważyłem. Chyba, że to ja się mylę?

 • Zgadzam się z Twoją interpretacją.
  "Nurkowanie" w przeszłość - świetnie to ująłeś :)

 • ZupkaChinska ocenił(a) ten film na: 10

  Myślę, że opis jest ogólnie miernie zrobiony, powinien być dosłowny bez interpretacji (interpretacje lepiej zostawić widzom). Ale przy tak krótkiej etiudzie ciężko dobrze coś takiego napisać.

 • Zgadzam się z Tobą :)

 • michal2600 ocenił(a) ten film na: 8

  Dodałbym jeszcze, jak ciekawie ujęty jest ten dom, jako życie tego człowieka - na pierwszy rzut oka nie robi wielkiego wrażenia, niewiele widać, domek to marne maleństwo nad poziomem wody, tak jak bohater jest zwykłym człowiekiem jesieni życia, ale schodząc głębiej, lub dawniej, widać coraz więcej

 • Poza tym dom i dorobek dziadka nie znika w ciągu chwili, lecz stopniowo. Dziadek, na coraz mniejszej powierzchni, zbiera, gromadzi, ratuje to co mu się uda ocalić, np. zdjęcia.
  Opis można zgłosić do usunięcia, jeśli tak razi. Ciekawe, bowiem autor opisu sam weruje nasze opisy filmów :)

 • Hotora86 ocenił(a) ten film na: 9

  Sephiroth_Jokelainen Na szczęścia opis zmieniono. Wciąż nie jest idealny, ale przynajmniej nie zawiera błędnych interpretacji.

 • 2222 ocenił(a) ten film na: 9

  Nie istnieje coś takiego jak błędna interpretacja, ponieważ zależna jest ona od wrażliwości i poziomu doświadczeń indywidualnego widza. Jeśli było by inaczej to wszyscy byli byśmy tacy sami, tak samo byśmy myśleli i to samo by nam się nam podobało. A tak nie jest.
  Moja konkluzja z tego filmu streszcza się w zdaniu: Od pewnego momentu im jesteśmy starsi tym mniejsza przestrzeń ekspansji nam potrzebna.
  I nie jest to oczywiście jedynie słuszna interpretacja.

 • majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 8

  Nie mylisz się, opis na FW świadczy o kompletnym niezrozumieniu przekazu filmu. Szkoda! Ale świadczy to o tworzących FW.