PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35483}

Dom z piasku i mgły

House of Sand and Fog
7,4 22 528
ocen
7,4 10 1 22528
6,9 7
ocen krytyków
Dom z piasku i mgły
powrót do forum filmu Dom z piasku i mgły

Dramat kompletny. Mocno wyciska łzy i prowadzi do przemyśleń po skończonym seansie. Moim zdaniem jeden z lepszych dramatów 21w. i każdy z nas powinien go zobaczyć. Gorąco zachęcam ! :P

Gladiator1000

dzięki za polecenie,nie rozczarowałam się.

ocenił(a) film na 10
Wera_135

No problemo. Takie filmy trzeba polecać ! :)

Gladiator1000

Będę w mniejszości, ale dla mnie to raczej historyjka aniżeli historia. Na kanwie tej fabuły można było sporo zdziałać... Ale nie wyszło... Bardzo słaba i mało przekonywująca rola Szeryfa Lester Burdon (Ron Eldard). Kathy Nicolo jest na początku dziwnie "pokorna", zresztą dalej też taka jakaś "mdła" w swoich działaniach. Może to nawet bardziej "zasługa" reżysera, ale co to zmienia? Zresztą zważywszy na pracę kamery miałem wrażenie, że reżyser chce przyciągnąć widza niewątpliwymi wdziękami Jennifer Connelly... Natomiast w pełni zasłużone nominacje i nagrody dla Ben Kingsley, jak również wiarygodna rola jego filmowej żony Shohreh Aghdashloo. Dla mnie 6/10 będzie odpowiednią oceną.

użytkownik usunięty
netis7

Zgadzam się co do tej historyjki. Wszystko poustawiane pod melodramat i wyszedł taki wydumany ustawiony melodramat. Jeden Kingsley trochę ratuje ten teatrzyk kukiełek.

ocenił(a) film na 6
netis7

Mam bardzo podobne odczucia. Motywy i poczynania bohaterów były dla mnie chwilami kompletnie niezrozumiałe i niewiarygodne, co mocno psuło efekt. 6/10 za Bena Kingsleya i Shohreh Aghdashloo. Dałabym i 7 za Jennifer Connelly, ale szeryf Burdon skutecznie zaniżył ocenę.

ocenił(a) film na 7
netis7

"mdła" w swoich działaniach - dobre...
Czy Ty naprawdę nie czujesz tej sytuacji? Może przestań oglądać filmy albo przynajmniej nie udzielaj się tu.
Mieszkanie zabałaganione, w kuchni, w zlewie syf, sterta listów walająca się u drzwi wejściowych nieotwierana od m-cy, jest mowa o jakimś nałogu, najpewniej alkoholizm, bo sobie pociąga, okłamuje swoją matkę, że z mężem jest w porządku i śpi obok. Wszystko wskazuje na to, że kobieta jest w dość mocnej depresji. Znasz takie słowo?
Jak Wy oglądacie te filmy?

ocenił(a) film na 9
GdzieToKino

Gratuluję za portret psychologiczny głównej bohaterki. Dokładnie tak ludzie oglądają filmy i wniosków nie potrafią wyciągać. To jest schematyczne myślenie rozleniwionych mózgów kolejnymi i kolejnymi filmami amerykańskimi na jedną modłę zgodnie z czym bohaterka powinna szaleć, miotać się i zachowywać paranoicznie.

ocenił(a) film na 7
Zoh1n

Dziękuję, ale to... jest tak oczywiste... wystarczy oglądać i trochę myśleć.
Wiem... postulat zbyt wymagający w dzisiejszych czasach...
PS. Polecam "Idiokrację" - film przeciętny, ale przekaz... niesamowity...

ocenił(a) film na 6
Gladiator1000

Ja aż takiego zachwytu nie poczułam. Początek filmu zapowiadał naprawdę ciekawą historię a potem już było tylko gorzej. Pozostałam niewzruszona. Na końcu taki wyciskacz łez na siłę.

ocenił(a) film na 10
Gladiator1000

Film naprawdę godny polecenia. Tylko końcówka troszkę się psuje.

ocenił(a) film na 1
Gladiator1000

Faktycznie dramat, może nawet tragedia. Niezłe są w Stanach sprzątaczki - szkoda tylko, że nie umieją czytać. A do tego film dramatycznie, wręcz tragicznie rozwlekły - zapewne sława Tarkowskiego nie dawała spokoju... Mnie aż razi nieszczerość, sztuczność tego filmu. Sam ciąg pseudo-samobójstwa czego jest wart...

ocenił(a) film na 7
concertorganist

Pozostań Ty już przy horrorach i filmach akcji, tam jeden dreszcz emocji goni drugi. Nie dla Ciebie filmy, w których przedstawione jest życie.
Znasz tylko Tarkowskiego?

Wiem już skąd ta durna maniera wystawiania 1 albo 10 - wychowani na lajkowaniu...
Oj, marny Wasz los, gdy przyjdzie jakaś dziejowa zawierucha - szybko dojrzejecie albo zginiecie.

Jakbyś miał jakieś pretensje, to ja mam pytanie - gdzie Ty widziałeś tu szyld: "Portal Młodych Miłośników Filmów"?

ocenił(a) film na 1
GdzieToKino

Weź ty może ze mnie zejdź, co? Do ciebie się nie zwracałem i zwracać nie będę, w czym liczę na rewanż.

ocenił(a) film na 7
concertorganist

Coś takiego? Toż sam wlazłeś na to forum. Znasz zasady?
Ale oczywiście na tym kończę.

ocenił(a) film na 10
concertorganist

film stopniowo rozwija się w druzgocący obraz tak, jak cisza przed burzą zamienia się w huragan z piorunami. ocena 1 jest zdecydowanie trollingiem i ignorancją z twojej strony. a gdybyś użył empatii niezbędnej do oglądania filmów psychologicznych, to jeszcze podczas seansu zrozumiałbyś, że ona nie przeczytała listów, bo miała depresję

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones