1 godz. 53 min.
7,7 203 950
ocen
7,7 10 203950
92 505
chce zobaczyć
7,4 16
ocen krytyków
{"rate":7.375,"count":16}
{"type":"film","id":5158,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Donnie+Darko-2001-5158/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Donnie Darko
 • color1 ocenił(a) ten film na: 10

  ten film to jak niegdysiejszy sklep 1001 drobiazgów - jedyny i niepowtarzalny i na 1001 sposobów możliwy do interpretacji czy oceny przez widza ;)

 • color1 zgadzam się,film jest niezwykły,jedyny w swoim rodzaju.

 • romek95a ocenił(a) ten film na: 9

  color1 W moim mieście nadal taki prosperuje :D

 • color1 zakończenie jest po prostu słabe, reżyser stworzył skróconą alternatywe i tyle, myślę, że sam nie wie co zrobił i nie miało to żadnego drugiego dna

 • Lilith_Flame ocenił(a) ten film na: 10

  mateuszkowalski nie zgadzam się. Uważam, że w ten sposób po prostu zostawiono nam furtkę do zastanowienia się nad tym: co jest prawdziwe, a co jest wytworem wyobraźni? Chorobą? Czy może możliwością, do której jeszcze nie doszliśmy w tym świecie?

 • Lilith_Flame Zgadzam się.

 • YouzeQ ocenił(a) ten film na: 7

  mateuszkowalski Ja bym postawił na otwartą furtkę w zakończeniu. Żebyśmy mogli gdybać, czy Donnie zginął czy skorzystał z drugiej szansy, żeby spróbować jeszcze raz przejść przez pętlę, tym razem popełniając mniej błędów.

  A tak to wyszło łopatologicznie.

 • Skril3x ocenił(a) ten film na: 6

  mateuszkowalski zgadzam się

 • Lilith_Flame ocenił(a) ten film na: 10

  color1 Zgadzam się. Szczególnie co do tego, że film jest wolny do interpretacji. Mi też to przyszło na myśl. :)
  Film jest niesamowity. Nie spodziewałam się takiego klimatu pełnego schizofrenii, pandemonii, mroku, a jednocześnie otwartości umysłu. Cały seans zastanawiała się... co jest prawdą?

 • malysz369 ocenił(a) ten film na: 6

  color1 1001 interpretacji to z niego nie wycisnie

 • chemas ocenił(a) ten film na: 10

  malysz369 Ale kilka na pewno dało by się.

 • malysz369 ocenił(a) ten film na: 6

  chemas Oczywiście. Kilka minut po seansie dostrzegłem 3 możliwe, choć pewnie jest też więcej. Jednak widziałem filmy bardziej zawiłe oferujące dużo większy zakres interpretacji.

 • chemas ocenił(a) ten film na: 10

  malysz369 Nie no zgadza się, te 1001 drobiazgów to taka przenośnia jakby, może trochę nad wyrost jednak

 • chemas ocenił(a) ten film na: 10

  color1 Bardzo dobrze napisane. Zgadzam się całkowicie

 • color1 Dlatego ten film to taka kupa... Kupa wysrana na środku skrzyżowania. A 'pseudointelektualiści' biegają wokół tego 'wydarzenia' i zachodzą w głowy: "Hmmm, to ma jakieś znaczenie! Na pewno jest tu jakaś symbolika!" Jaka? Nie wiadomo, każdy wymyśli swoją i każda jest tak samo prawdopodobna.
  Tyle, że inteligentni ludzie UZNAJĄ TAKIE COŚ ZA WADĘ! A gawiedź się podnieca jakie to wartościowa kupa bo... bo mogą sobie wymyślić co im się podoba na temat tej kupy, nawet to, że zostawili ją kosmici, a dlaczego by nie.

  A normalni ludzie NIE SZANUJĄ REŻYSERA, któremu zabrakło konsekwencji, inteligencji, pomysłu, ogarnięcia, żeby wymyślić coś SPÓJNEGO, JEDNOZNACZEGO, MIMO SKOMPLIKOWANIA - NA KOŃCU ZAMYKAJĄCEGO SIĘ LOGICZNIE...
  TO - JEST - TRUDNE.
  Łatwiejsze jest... zesrać się na środku skrzyżowania i powiedzieć "no...zostawiam wam wolną interpetację na temat tego co to znaczy bo.... SAM NIE WIEM CO Z TYM DALEJ ZROBIĆ".

  I nagle "kupa na środku skrzyżowania" staje się kultowa, tylko dlatego bo... gawiedź NIE WIE co to oznacza i od dekad wciąga ją wymyślanie sobie w głowach sensu.
  Wymyśl skomplikowaną historę, dawaj tylko jakieś skrawki informacji, nie musisz nawet w głowie mieć kompletnego rozwiązania wątków, po prostu rzucaj jakieś pierdoły... a wpuszczasz w pętle "intelektualistów" na lata, którzy grzęzną w wymyślaniu "co to może znaczyć".

  Aż mi się przypomniał ten dowcip - jak dać zajęcie blondynce na całe życie?
  - dać jej kartkę, a po obu stronach napis "Odwróć na drugą stronę".