PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000617}

Downton Abbey: Nowa epoka

Downton Abbey: A New Era
7,0 4 319
ocen
7,0 10 1 4319
6,3 3
oceny krytyków
Downton Abbey: Nowa epoka
powrót do forum filmu Downton Abbey: Nowa epoka

Nostalgia

ocenił(a) film na 8

Przenieśmy się na moment do klimatycznej Anglii XX wieku, gdzie eleganckie stroje i społeczne podziały przeplatają się z miłym dla oka tłem perypetii rodziny Crawleyów oraz oddanej służby. A oto w kinach pojawia się “Downton Abbey: Nowa Epoka”.
Jako, że należę do grona fanów i fanek serialu, możliwość ponownego usłyszenia kultowego motywu muzycznego wraz ze spotkaniem z ulubionymi bohaterami na ekranie była dla mnie bardzo sentymentalnym przeżyciem.

Fabuła filmu krąży wokół tajemniczej sprawy spadku w postaci willi we Francji wraz z przeplatającymi się wątkami kręcenia filmu dźwiękowego we włościach Downton.
Mimo iż tempo filmu jest powolne, nie mamy zapierających dech w piersiach zwrotów akcji (nie chce przypominać tu traumatycznego końca 3 sezonu, gdy wiele serc został potłuczonych na kawałki), film ogląda się z przyjemnością. Oczywiście nie będę oryginalna twierdząc, że najjaśniejszą gwiazdą produkcji jest nieoceniona Maggie Smith w roli Violet. Cięty język i to specyficzne, brytyjskie poczucie humoru przywołały ten niezapomniany klimat życia angielskich elit.

Film jest zdecydowanie dla fanów serialu - zbyt wiele wątków nawiązuje do relacji które były budowane przez 6 sezonów. Dla postronnego widza, produkcja może wydawać się nieco monotonna, ponieważ tak naprawdę tylko miłośnicy są w stanie cieszyć się z pozytywnego zakończenia dla Thomasa, liczyć na pojawienie się w ostatniej chwili Henry’ego czy wylewać tony łez na zakończeniu.

Film był nostalgiczną podróżą, gdzie wszystko wydawało się być na swoim miejscu - tak samo jak nie sposób nie cieszyć się z powrotu do Downton, nie da się także nie uronić łez gdy słyszymy piękny soundtrack na czele z wiodącym motywem, który towarzyszył nam przez lata.

“Nowa Epoka” zdecydowanie zrobiła na mnie większe wrażenie niż poprzedni film Downton Abbey - znowu poczułam ten niesamowity klimat oraz więzi między bohaterami, których charaktery, mam wrażenie, że w filmie z 2019 roku zostały dość spłycone. Polecam bardzo serdecznie fankom i fanom serialu wybrać się do kina.

Recenzjunie

Zgadzam się całkowicie. Nie jest to film dla osób, które nie znają serialu. Film nie funkcjonuje samodzielnie. Too kontynuacja, śmiem twierdzić, że dopełnienie. Wydaje mi się, że na tym ( oczywistym dla fanów akcencie - bez spojlerów) zakończyłbym tą fascynującą przygodę. Wszystkie wątki (prawie -małżeństwo Mary) są domknięte. Można oczywiście to kontynuować, ale po co. Dobry film, skierowany do fanów serialu będący dla mnie zakończeniem. Fana to była przygoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones