PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504129}

Dredd

6,4 53 600
ocen
6,4 10 1 53600
7,0 15
ocen krytyków
Dredd
powrót do forum filmu Dredd

7/10

ocenił(a) film na 7

Film jest prowadzony w dobrym tempie, choć historia rekrutki-medium moim zdaniem nie porywa.
Akcja i efekty są na poziomie, wydaje mi się, że ze scenariusza można wyciągnąć więcej, powinno
pozostawić się furtkę na kontynuację. Co do pierwszoplanowej postaci - wg. mnie Stallone był dużo
bardziej przekonywujący i stworzył lepszą postać. Tak na prawdę wahałem się pomiędzy 6-7/10, ze
wskazaniem na 6, także ta "7" to lekko naciągana, głównie przez wzgląd na sentyment do
pierwowzoru.

ocenił(a) film na 4
Swir

Nie znam komiksowego Dredda, zapewne ci, którzy go znają mają inne odczucia, ale mnie film trochę zawiódł. Nie lubię nie wiedzieć nic o głównym bohaterze. Najszerzej zarysowane tło w filmie ma Ma-Ma, o niej i o Anderson dostajemy choć minimum informacji - ale tylko minimum. Cała reszta to bieganie i strzelanie bez krzty fabuły - np. mylę się, czy Dredd nie wspomina ani słowem o sędziach zdrajcach zdając "raport" przełożonej? Zgubiłem się też trochę co do tego dlaczego górna część budynku ostatecznie nie eksplodowała.

W pamięci zostanie fragment z żoną zabitego przez Anderson bojownika i ujęcia w zwolnionym tempie. Reszta do zapomnienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones