1 godz. 58 min.
7,1 200 317
ocen
7,1 10 200317
27 884
chce zobaczyć
6,8 23
oceny krytyków
{"rate":6.7826085,"count":23}
{"type":"film","id":631979,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Drog%C3%B3wka-2013-631979/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Drogówka
  • kivinka ocenił(a) ten film na: 7

połowa dialogów niezrozumiała... pytanie aktorzy tak bełkoczą czy dźwiękowcy nawalili kolejny już raz w polskim filmie?!

• Kinomaniaczka_ ocenił(a) ten film na: 3

kivinka Za to dialogi w serialach i paradokumentach słychać doskonale...

• kivinka ocenił(a) ten film na: 7

Kinomaniaczka_ faktycznie...więc o co tu chodzi? w czym rzecz?

• kivinka Mam wrażenie, że chwilami aktorzy mamroczą (za szybkie kwestie) a reżyser to toleruje dla większego "realizmu" albo zwyczajnie szkoda czasu/kasy na duble....Tak czy siak wina reżysera

• dragon94331 ocenił(a) ten film na: 7

kivinka Momentami nie rozumiałem co mówią

• kivinka Jest lipa z dźwiękiem.

• kivinka Ja tak samo nie rozumiałem, co mówią.

• chemas ocenił(a) ten film na: 8

kivinka wszystko zrozumiałem, nie wiem w czym jest problem

• jazdowicz2666 ocenił(a) ten film na: 7

kivinka Dokładnie,bełkot załamuje cały film.Przydałby się lektor,albo dubbing żeby film był bardziej zrozumiały.

• kamann_fw ocenił(a) ten film na: 5

kivinka Dokladnie większość polskich filmów tak ma trzeba Volume plus podkręcać żeby dialogi zrozumieć a później jak jakiś efekt jepnie to zawału w nocy można dostać

• kivinka Dubbing, jak tu ktoś napisał, to byłaby masakra. Film Last Minute ma postsynchrony i jest to fatalne. Co do dźwięku - postawiono na realizm, ale nie powiedziano aktorom, żeby mówili płynnie ale wyraźnie. U Vegi jest tak samo, laski mówią szybko, przez to bełkoczą i brzmią jak dresiary.

• Kamil_Thor ocenił(a) ten film na: 8

kivinka Rozumiem i macie racje, że często w polskich filmach tak jest. Oglądajcie na słuchawkach, wtedy raczej nie ma problemu

• tyt80 ocenił(a) ten film na: 2

kivinka Już nawet nie chcę się tego komentować to jest porażka z tymi dźwiękami w polskich filmach.

• PawelFX ocenił(a) ten film na: 6

kivinka Dlatego często Polskie filmy oglądam z napisami, bo wtedy wszystko rozumiem

• niin ocenił(a) ten film na: 8

kivinka Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dźwięk robi się zawsze ostatni w postprodukcji i zawsze brakuje na niego kasy, dlatego obrywają postsynchrony. Budżetu nie starcza.

• RideTheWildWind ocenił(a) ten film na: 4

kivinka Po prostu dla mnie to jest maskara z tym dzwiekiem. Cofanie co chwila bo nie wiaodmo co oni tam miaucza, mamrocza czy co robią - sam juz nie wiem. Pp prostu dla mnie dopuszczenie takiego dziadostwa do dystrybucji to jest skandal i kpina z widza. Czy do cholery ten caly smarzowski nie slyszal tego jakiego g....o wydal? Inaczej po prostu nie da sje tego nazwac. Wieczne cofanie, domyślabie sie co tam jeden pies z drugim powiedział i to w wielu polskich (no nawet ciezko to filmami nazwac skoro reżyser dopuszcza do takiego czegos). Tragedia

• Peter2013 ocenił(a) ten film na: 8

kivinka Dokładnie, receptą na to jest włączenie napisów. Ten dźwięk głosu aktorów w polskich filmach, nie tylko w tym, to tragedia.

• kivinka Trochę próbowałam zrozumieć, o co chodzi z tym dżwiękiem, znalzałam kilka artykułów i te kilka powodów podsumowałam tutaj https://www.instagram.com/p/CTyw6q0IQbW/?utm_source=ig_web_c...

Ogólnie sprawa wygląda na bardziej złożoną, ale koniec końców chodzi głównie o ograniczenia czasowe i budżetowe ;)