PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 729
ocen
7,1 10 1 205729
6,8 34
oceny krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

połowa dialogów niezrozumiała... pytanie aktorzy tak bełkoczą czy dźwiękowcy nawalili kolejny już raz w polskim filmie?!

ocenił(a) film na 3
kivinka

Za to dialogi w serialach i paradokumentach słychać doskonale...

ocenił(a) film na 7
Kinomaniaczka_

faktycznie...więc o co tu chodzi? w czym rzecz?

kivinka

Mam wrażenie, że chwilami aktorzy mamroczą (za szybkie kwestie) a reżyser to toleruje dla większego "realizmu" albo zwyczajnie szkoda czasu/kasy na duble....Tak czy siak wina reżysera

ocenił(a) film na 7
kivinka

Momentami nie rozumiałem co mówią

kivinka

Jest lipa z dźwiękiem.

kivinka

Ja tak samo nie rozumiałem, co mówią.

ocenił(a) film na 8
kivinka

wszystko zrozumiałem, nie wiem w czym jest problem

ocenił(a) film na 7
kivinka

Dokładnie,bełkot załamuje cały film.Przydałby się lektor,albo dubbing żeby film był bardziej zrozumiały.

ocenił(a) film na 5
kivinka

Dokladnie większość polskich filmów tak ma trzeba Volume plus podkręcać żeby dialogi zrozumieć a później jak jakiś efekt jepnie to zawału w nocy można dostać

kivinka

Dubbing, jak tu ktoś napisał, to byłaby masakra. Film Last Minute ma postsynchrony i jest to fatalne. Co do dźwięku - postawiono na realizm, ale nie powiedziano aktorom, żeby mówili płynnie ale wyraźnie. U Vegi jest tak samo, laski mówią szybko, przez to bełkoczą i brzmią jak dresiary.

ocenił(a) film na 8
kivinka

Rozumiem i macie racje, że często w polskich filmach tak jest. Oglądajcie na słuchawkach, wtedy raczej nie ma problemu

ocenił(a) film na 2
kivinka

Już nawet nie chcę się tego komentować to jest porażka z tymi dźwiękami w polskich filmach.

ocenił(a) film na 6
kivinka

Dlatego często Polskie filmy oglądam z napisami, bo wtedy wszystko rozumiem

kivinka

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Dźwięk robi się zawsze ostatni w postprodukcji i zawsze brakuje na niego kasy, dlatego obrywają postsynchrony. Budżetu nie starcza.

ocenił(a) film na 4
kivinka

Po prostu dla mnie to jest maskara z tym dzwiekiem. Cofanie co chwila bo nie wiaodmo co oni tam miaucza, mamrocza czy co robią - sam juz nie wiem. Pp prostu dla mnie dopuszczenie takiego dziadostwa do dystrybucji to jest skandal i kpina z widza. Czy do cholery ten caly smarzowski nie slyszal tego jakiego g....o wydal? Inaczej po prostu nie da sje tego nazwac. Wieczne cofanie, domyślabie sie co tam jeden pies z drugim powiedział i to w wielu polskich (no nawet ciezko to filmami nazwac skoro reżyser dopuszcza do takiego czegos). Tragedia

ocenił(a) film na 8
kivinka

Dokładnie, receptą na to jest włączenie napisów. Ten dźwięk głosu aktorów w polskich filmach, nie tylko w tym, to tragedia.

kivinka

Trochę próbowałam zrozumieć, o co chodzi z tym dżwiękiem, znalzałam kilka artykułów i te kilka powodów podsumowałam tutaj https://www.instagram.com/p/CTyw6q0IQbW/?utm_source=ig_web_copy_link

Ogólnie sprawa wygląda na bardziej złożoną, ale koniec końców chodzi głównie o ograniczenia czasowe i budżetowe ;)

ocenił(a) film na 9
kivinka

Mógłby powstać film ,,Drogówka 2'' o kolejnych losach policjantów.

ocenił(a) film na 8
kivinka

Dlatego niema to jak oglądać np. w dobrych słuchawkach, i problem dosłownie ci znika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones