PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633853}

Droga do zapomnienia

The Railway Man
7,2 32 212
ocen
7,2 10 1 32212
6,2 6
ocen krytyków
Droga do zapomnienia
powrót do forum filmu Droga do zapomnienia

Biedni angole i ta cała aliancka hołota, kręcą filmy jak to im było źle podczas II WŚ, pomyślcie co My
wycierpieliśmy że o zdradzie nie wspomnę ani o późniejszym powstaniu warszawskim. Film jest
fajny ale spodziewałem się że będą go gwałcić a on "jedynie" był podtapiany wodą, piszę "jedynie"
bo bohater nie powiedział o tym nikomu...?? Nie rozumiem takiego zachowania, co w tym takiego
wstydliwego żeby nie móc się podzielić z tym z najbliższymi czy później własną żoną? Wg mnie film
jest trochę "trzetragizowany" bo nic nie odziera z godności bardziej jak gwałt (przynajmniej tak mi się
wydaję.. ;D)

Wojtek_Farmer

Racja. Ja byłam przekonana, że był gwałcony. Jednak tortury z wodą, które przeszedł w tym pomieszczeniu nie można powiedzieć, że to nic. To bylo straszne, okrutne i bardzo niebezpieczne dla organizmu; w sumie mógł przy tym umrzeć od tych wlewów, co niekoniecznie mogłoby go spotkać od gwałtu, który z kolei bardzo siada na psychice jak i wogóle tortury wojenne czy inne ciężkie przeżycia. Tylko rację masz co do milczenia o tym, gdzie mógł opowiedzieć przyjacielowi kiedy dopytywał, chciał zrozumiec co sie wydarzyło w tym pomieszczeniu. O to samo pytała go żona. Skoro przyjaciel i kompanii widzieli inne okrucienstwa na nim i na innych żołnierzach to czymże było to żeby aż tak ukrywać ? Gwałt byłby zrozumiały. Trochę naciągnięte, ale cóż. Całość filmu 6/10. Nie był aż tak kiepski jak niektórzy go ocenili. Mnie zdziwiło też zakończenie tej historii i to nie w sensie przebaczenia tylko to jak w liście do oprawcy pisał Lomax: Drogi panie Hasaki -czy jak tam brzmiało to nazwisko oprawcy nie pamiętam. No jak można zwracać się w ten sposób po takim dramacie. Rozumiem, że przebaczył, ale zwrot 'drogi' (what

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones