Film

Meng long guo jiang

1972 1 godz. 40 min.
7,5 12 321
ocen
7,5 10 12321
2 553
chce zobaczyć
5,8 5
ocen krytyków
{"rate":5.8,"count":5}
{"id":"5207","linkUrl":"/film/Droga+smoka-1972-5207","alt":"Droga smoka","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/52/07/5207/6957416.2.jpg"}
Tang Lung przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc przyjacielowi rodziny, który ma kłopoty z włoską mafią. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Na skróty
Droga smoka 4:25
Dziś przypominamy klasykę kina kopanego z Bruce'em Lee w roli głównej. Mały Smok wciela się w Tanga Lunga, któy przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc kuzynowi w prowadzeniu restauracji. Mafia chce wymusić na nich sprzedaż interesu i nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Tang jednak nie ma zamiaru ulec żadnym naciskom, a mafia nie może się go pozbyć. W końcu szef mafii wynajmuje kilku Japończyków i Europejczyków, aby walczyli z Tangiem. On jednak szybko się z nimi rozprawia. W końcu zostaje wynajęty Amerykanin Colt, który będzie walczył z Tangiem w sławnym rzymskim Koloseum.  2014-06-02 12:44:25.0 PT4M25S https://fwcdn.pl/webv/36/61/33661/image2.33661.4.jpg

Tang Lung przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc kuzynowi w prowadzeniu restauracji. Mafia chce wymusić na nich sprzedaż interesu i nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Tang jednak nie ma zamiaru ulec żadnym naciskom, a mafia nie może się go pozbyć. W końcu szef mafii wynajmuje kilku Japończyków i Europejczyków, aby walczyli z Tangiem. On jednak szybko się z nimi rozprawia. W końcu zostaje wynajęty Amerykanin Colt, który będzie walczył z Tangiem w sławnym rzymskim Koloseum. 

studio
Concord Productions Inc. / Golden Harvest Company
data produkcji
1972
tytuł oryg.
Meng long guo jiang
inne tytuły
Powrót smoka Polska
Droga smoka Polska
Mang lung goh kong (inny tytuł) Hongkong
Return of the Dragon (inny tytuł) USA
Fury of the Dragon Miedzynarodowe
Revenge of the Dragon (tytuł telewizyjny) USA
Way of the Dragon Wielka Brytania
Return of the Dragon (inny tytuł) USA
Fury of the Dragon (inny tytuł) USA
Więcej...
Na początku filmu Tang Lung je posiłek w restauracji na lotnisku. Dostaje pięć talerzy z zupami. W trakcie jedzenia widać, jak zanurza łyżkę w talerzu z czerwoną zupą, ale do ust podnosi łyżkę z białym jedzeniem. Dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od tego, w którym talerzu zanurzałby łyżkę.
W trakcie rozgrzewki przed walką Bruca z Norrisem w Koloseum widać ewidentnie, że korytarz mający przedstawiać tunel wokół trybun jest namalowany, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Poza tym po rozpoczęciu walki zmienia się sceneria, szczególnie tło, chociaż przeciwnicy nigdzie się nie przemieszczają.
Gdy Tang wybiega z mieszkania w pogoni za zamachowcem, na zewnątrz świeci słońce, choć wiadomo, że akcja dzieje się w nocy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych