Film

Droga smoka

Meng long guo jiang
1972
1 godz. 40 min.
7,5 12 616
ocen
7,5 10 1 12616
2 669
chce zobaczyć
5,8 5
ocen krytyków
Tang Lung przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc przyjacielowi rodziny, który ma kłopoty z włoską mafią. Więcej Mniej
Droga smoka zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Na skróty
Droga smoka
Dziś przypominamy klasykę kina kopanego z Bruce'em Lee w roli głównej. Mały Smok wciela się w Tanga Lunga, któy przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc kuzynowi w prowadzeniu restauracji. Mafia chce wymusić na nich sprzedaż interesu i nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Tang jednak nie ma zamiaru ulec żadnym naciskom, a mafia nie może się go pozbyć. W końcu szef mafii wynajmuje kilku Japończyków i Europejczyków, aby walczyli z Tangiem. On jednak szybko się z nimi rozprawia. W końcu zostaje wynajęty Amerykanin Colt, który będzie walczył z Tangiem w sławnym rzymskim Koloseum.  2014-06-02T12:44:25 PT4M25S https://fwcdn.pl/webv/36/61/33661/image2.33661.4.jpg https://fwcdn.pl/video/na_skroty/droga_smoka_ns.vp9.480p.webm

Tang Lung przyjeżdża do Rzymu, aby pomóc kuzynowi w prowadzeniu restauracji. Mafia chce wymusić na nich sprzedaż interesu i nie zawaha się przed niczym, aby osiągnąć swój cel. Tang jednak nie ma zamiaru ulec żadnym naciskom, a mafia nie może się go pozbyć. W końcu szef mafii wynajmuje kilku Japończyków i Europejczyków, aby walczyli z Tangiem. On jednak szybko się z nimi rozprawia. W końcu zostaje wynajęty Amerykanin Colt, który będzie walczył z Tangiem w sławnym rzymskim Koloseum. 

studio
Concord Productions Inc. / Golden Harvest Company
tytuł oryg.
Meng long guo jiang
inne tytuły
Fury of the Dragon Miedzynarodowe
Return of the Dragon USA
Revenge of the Dragon USA
The Way of the Dragon USA
Way of the Dragon Wielka Brytania
Więcej...
Na początku filmu Tang Lung je posiłek w restauracji na lotnisku. Dostaje pięć talerzy z zupami. W trakcie jedzenia widać, jak zanurza łyżkę w talerzu z czerwoną zupą, ale do ust podnosi łyżkę z białym jedzeniem. Dzieje się tak za każdym razem, niezależnie od tego, w którym talerzu zanurzałby łyżkę.
W trakcie rozgrzewki przed walką Bruca z Norrisem w Koloseum widać ewidentnie, że korytarz mający przedstawiać tunel wokół trybun jest namalowany, zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Poza tym po rozpoczęciu walki zmienia się sceneria, szczególnie tło, chociaż przeciwnicy nigdzie się nie przemieszczają.
Gdy Tang wybiega z mieszkania w pogoni za zamachowcem, na zewnątrz świeci słońce, choć wiadomo, że akcja dzieje się w nocy.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych