Chuck Norris 

Carlos Ray Norris

7,7
5 316 ocen gry aktorskiej
Chuck Norris
Jest pół krwi Indianinem. Jego matka była Irlandką, a ojciec pochodził z plemienia Cherokee. Po ukończeniu edukacji Norris wstąpił do wojska i na trzy lata został wysłany do Korei, gdzie właśnie toczyła się wojna. Tam po raz pierwszy zetknął się ze wschodnimi sztukami walki i rozpoczął szkolenie w judo i karate. Chuck okazał się pojętnym uczniem i w bardzo szybkim czasie stał się posiadaczem czarnego pasa.

Po powrocie do Stanów porzucił wojsko i otworzył sieć szkół, w której uczył wschodnich sztuk walk. W 1968 roku po raz pierwszy zdobył tytuł Mistrza Karate wagi średniej i dzierżył go nieprzerwanie przez siedem kolejnych lat. Za namową Steve'a McQueena, jednego ze swoich uczniów, Norris zdecydował się na rozpoczęcie kariery filmowej. W 1969 roku zadebiutował przed kamerami małą rólką w erotycznym obrazie "The Wrecking Crew". Prawdziwą szansę otrzymał jednak dopiero 3 lata później, kiedy zaproponowano mu zagranie u boku samego Bruce'a Lee w filmie "Powrót smoka". Norris zgodził się bez wahania i już wkrótce było o nim głośno jako jednym z niewielu białych, który opanował karate w takim stopniu jak wschodni mistrzowie. Aktor nie zmarnował tej szansy i przez kolejne lata w swoich filmach udowadniał, że jest najlepszym zabijaką w USA. Niestety nigdy nie udało mu się zasłużyć na aprobatę krytyków, którzy zarzucali mu, iż jego filmy są głupie, a on sam unika ról, w których trzeba wygłosić więcej niż dwa zdania. Publika była na szczęście przychylniejsza niż recenzenci i w bardzo krótkim czasie Norris zdobył całkiem spore grono zwolenników.

Obecnie aktor nie grywa już zbyt często w filmach kinowych, a całą swoją energię ostatnio wkładał w realizację, znanego również w Polsce, serialu "Strażnik Teksasu", który cieszy się wśród amerykańskich widzów ogromną popularnością.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 10 marca 1940

miejsce urodzenia: Ryan, Oklahoma, USA

wzrost: 178 cm

dwukrotnie żonaty: 1. Diane Holechek (29.12.1958 - 1989, rozwód), 3 dzieci: Mike (ur. 1963), Dina (ur. 1964), Eric (ur. 20.05.1965); 2. Gena O'Kelly (od 28.11.1998), bliźniaki: Dakota Alan i Danielee Kelly (ur. 30.08.2001)
Ma czarny pas 8. stopnia w taekwondo, czarny pas 10. stopnia w tangsudo i czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. Stworzył też nową odmianę sztuk walki - Chun Kuk Do.
W latach 1968-1974 zdobywał tytuły mistrza świata w wadze średniej. Po zwycięstwie w ostatnim turnieju zakończył karierę sportową. 
Założył organizację Kickstart walczącą z przemocą i handlem narkotykami w szkołach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak znacie to napiszcie po jednym lub po dwóch dowcipach o nim. Wiem że to już dawno nie modne ale i tak je lubię:D.

jak myslicie czy dożyje do setki?,zajebiscie się trzyma fizycznie jak na 75 lat,więc zadaje to sobie pytanie,osobiście uważam że dożyje najbardziej sędziwego wieku ze wszystkich gwiazd kina akcji i że będzie (patrząc na obecną dyspozycję)dłużej żył niż stallone,schwarzenegger,stallone czy van damme którzy wyglądają już...

więcej

Podoba mi się jak rozwala drani i to, jak potrafi żartować z żartów o sobie np w reklamach.

Czy to prawda, że Chuck Norris zgolił brodę? Ma ktoś jakieś zdjęcia? :O

Chuck Norris grał w dobrych filmach tylko w latach 80'tych i może początek 90 tych XX wieku. W latach 90 tych zagrał w czterech dobrych filmach jak Delta Force 2, The Hitman, Sidekicks i To Dog reszta to już niestety bardzo słabe filmy.
Chucka uratował właściwie tylko serial Texas Ranger, dlatego jeszcze pociągnął...