The Place Beyond the Pines

2 godz. 20 min.
7,1 83 201
ocen
7,1 10 83201
38 436
chce zobaczyć
6,1 13
ocen krytyków
{"rate":6.076923,"count":13}
{"type":"film","id":614352,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Place+Beyond+the+Pines-2012-614352/tv","text":"W TV"}]}

Luke (Ryan Gosling) jest motocyklowym kaskaderem, który napada na banki, by zapewnić godny byt swemu nowo narodzonemu synowi. Gdy los zetknie go z młodym policjantem (Bradley Cooper), ich brutalna konfrontacja zamienia się w pełną napięcia, wielopokoleniową relację.

Jedna decyzja czasem definiuje całe życie
Jedno uczucie nadaje mu sens.
Jeden fałszywy krok może odebrać wszystko.
Ale czym jest życie bez ryzyka?

opis dystrybutora kino

Luke Glanton (Ryan Gosling) jest wybitnie uzdolnionym motocyklistą, pracującym w wędrownym cyrku jako kaskader. W kolejnym mieście mężczyzna spotyka swoją dawną dziewczynę Rominę (Eva Mendes). Kiedy dowiaduje się, że ma z nią małego synka, postanawia odejść z cyrku i zostać, by mieć kontakt z dzieckiem. Chce też zdobyć dla niego pieniądze. Pewnego dnia Luke przypadkowo poznaje Robina (Ben Mendelsohn) i za namową nowego przyjaciela zaczyna napadać na banki. Wkrótce los styka go z młodym policjantem Averym Crossem (Bradley Cooper).

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Luke Glanton (Ryan Gosling) wykorzystuje swój talent do jazdy na motocyklu, pracując w cyrku jako kaskader. Jest typem lekkoducha. Nie dba o wygląd, nie snuje planów na przyszłość. Gdy przypadkiem spotyka Rominę (Eva Mendes), swoją byłą dziewczynę, którą przed rokiem zostawił bez słowa, wychodzi na jaw, że ma syna. To wydarzenie zmienia jego życie. Świadomy swoich wad i tego, że jego dawna partnerka, związana już z innym mężczyzną, nie chce mieć z nim wspólnego, postanawia zrobić wszystko, by wypełnić ojcowski obowiązek i pomóc w wychowaniu małego Jasona. Luke porzuca cyrk i rozpoczyna poszukiwanie lepiej płatnej pracy. Przypadkowo spotkany mechanik Robin (Ben Mendelsohn), będąc pod wrażeniem jego umiejętności jazdy na motocyklu, oferuje mu pracę w swoim warsztacie. Glanton zyskuje stałe źródło dochodu i dach nad głową, ale niewielki zysk płynący z działalności przyjaciela mu nie wystarcza. W zaistniałej sytuacji, przekonany przez Robina, zaczyna napadać na banki.

Evangarden
opis użytkownika

Tajemniczy motocyklista Luke (Ryan Gosling) zostawia za sobą przeszłość igrającego ze śmiercią cyrkowego showmana i wraca do Schenectady w stanie Nowy Jork, gdzie dowiaduje się, że jego była dziewczyna, Romina (Eva Mendes), urodziła mu syna. Chcąc zapewnić swojej nowej rodzinie utrzymanie, Luke porzuca dawne życie i, korzystając ze swoich niezwykłych umiejętności jazdy na motocyklu, zaczyna okradać banki. Stawka wzrasta, kiedy chłopak napotyka na swojej drodze ambitnego funkcjonariusza policji, Avery’ego Crossa (Bradley Cooper). Ich brutalna konfrontacja zamienia się w pełną napięcia, wielopokoleniową relację. Dla obu będzie to zarówno koniec, jak i początek.

opis dystrybutora dvd