Ben Mendelsohn I

Paul Benjamin Mendelsohn

7,5
20 382 oceny gry aktorskiej
Ben Mendelsohn I
Urodził się w Melbourne w 1969 roku. Jest synem Carole Ann (z domu Ferguson) i Fredericka Arthura Oscara Mendelsohnów. Jego ojciec jest czołowym pracownikiem naukowym w dziedzinie medycyny, przewodniczącym Instytutu Howarda Floreya w Melbourne. Ben i jego dwaj bracia, Tom i David, przez długi okres czasu mieszkali w Europie i USA, wracając do Australii na czas szkoły. Uczęszczał do szkoły podstawowej w Heidelberg, a następnie do liceum w Banyule.


W 1983, jeszcze w czasach licealnych, zagrał oddanego w niewolę Inka w sztuce "Królewskie polowanie na słońce", wystawianej w Heidelberg Theatre Company. Po kilku pierwszych rolach telewizyjnych, m.in. w serialach "Hendersonowie" i "Sąsiedzi", przyciągnął uwagę swoją grą w filmie "The Year My Voice Broke", za którą w 1987 roku otrzymał nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego za najlepszą rolę drugoplanową. Odtąd coraz częściej zaczął pojawiać się w australijskich produkcjach, takich jak "Spotswood" u boku Anthony'ego Hopkinsa, "Australia" Baza Luhrmanna czy "Piękna Kate". Pojawił się też w kilku amerykańskich produkcjach, takich jak "Granice wytrzymałości" czy "Podróż do Nowej Ziemi" Terrence'a Malicka. Większą część lat 90-tych i pierwszej dekady XXI wieku spędził jednak na planach mniej ważnych filmów i seriali telewizyjnych.


Przełomową rolą w jego karierze był występ w "Królestwie zwierząt", za którą dostał swoją drugą statuetkę AFI, tym razem za najlepszą rolę pierwszoplanową. Ponadto australijski magazyn GQ uznał go wtedy za najlepszego aktora roku 2010. Jego rola w "Królestwie zwierząt" okazała się być także przepustką do Hollywood. Mendelsohna mogliśmy oglądać w tak znanych filmach, jak "Mroczny Rycerz powstaje", "Zabić, jak to łatwo powiedzieć" czy "Drugie oblicze".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 kwietnia 1969

miejsce urodzenia: Melbourne, Australia

wzrost: 180 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 5 innych nagród oraz 17 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Emma Forrest (03.06.2012 - 2016, rozwód), córka (ur. 2014)
Ma dwóch braci: Toma i Davida.
Miał zagrać Hando w filmie "Romper Stomper". Po ogoleniu głowy jego wygląd nie był jednak wystarczająco groźny. Rolę dostał wtedy Russell Crowe.
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 1993 r. - "Full Moon Dirty Hearts" - INXS;
- 2012 r. - "Lover to Lover" - Florence and the Machine.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Za Bloodline - owacja na stojąca,i to długa oooowacja. Absolutnie fantastycznie zagrał!

Ciekawy aktor z dużymi perspektywami

jego kariera nabiera rozpędu, oby tak dalej.

Okrutnie mi przeszkadza, że on tak sepleni. Jak coś mówi, nie jestem w stanie wczuć się w klimat :/

Facet ma charyzmę. Gra nią i póki co idzie mu to doskonale. Oby nie skończył jak Waltz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones