PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5228}

Duch

Poltergeist
6,9 38 479
ocen
6,9 10 1 38479
6,2 11
ocen krytyków
Duch
powrót do forum filmu Duch

pamiętam do dzisiaj ten strach. Dla mnie jeden z najlepszych horrorów w historii. Dzisiaj pewnie
niektórzy będą się nabijali z efektów specjalnych. Ale umówmy się, 30 lat to epoka w tej
dziedzinie., a nawet dwie. Ja wolę ten film niż np. ociekające efektami horrory masowo tłuczone
dzisiaj przez Hollywood...

użytkownik usunięty
paulik37

Miałeś 9 lat : ) a więc nie jestem pewien czy po tym jak obejrzałeś go wtedy możesz oceniać ten horror jako "jedne z najlepszych horrorów w historii" obejrzałeś go potem jeszcze kiedyś czy to był jedyny raz?

ocenił(a) film na 8

jasne, oglądałem go później przynajmniej z 3 razy... jakoś mam tak w zwyczaju, że filmy oglądam praktycznie na okrągło, niektóre po kilka, a nawet kilkanaście razy...

ocenił(a) film na 10
paulik37

Zgadzam się też się bałam jak cholera i nadam gdy ma lecieć w telewizji to mam przed nim obawy....mimo że jest stary i efekty już nie te to i tak jest duży dreszczyk emocji zwłaszcza że jest z nim jakaś historia powiązana że dużo osób grających tam zgineło po nagraniu filmu coś tak kiedyś czytałam

ocenił(a) film na 8
asia697011

mam dokładnie to samo... i do tej pory unikam patrzenia w ciemny odbiornik TV:-)

Nina281

A ja do tej pory zastanawiam się czym był śnieg w starych odbiornikach analogowych.

A Ducha nie kojarzę kiedy pierwszy raz oglądałem.
Ja w sumie nie byłem zbyt podatny na horrory.

Pamiętam jedynie, że jak jedna z sąsiadek umarła to miałem horror-sen inspirowany jakiś "strasznym" filmem i to było najstraszniejsze realne wspomnienie z dziecińśtwa.

[edit] nie, żebym miał takie wspaniałe dzieciństwo ale fantazje mnie mało przerażały... chociaż w sumie to też można było nazwać fantazjami jak się wspomina będąc dorosłym.

paulik37

Ale teraz już wychodzisz spod kołdry?

paulik37

Ja też jak miałem około 10 lat, to często ukradkiem przed rodzicami, odpalałem kasetę vhs na której ołówkiem było napisane "Duch". Na sam widok kasety kręciło mi się w brzuchu:) Oglądało się po nocach, bałem się wyjść z łóżka. Najbardziej bałem się tej sceny z klaunem i trumnami wychodzącymi z podłogi:) Pamiętam zawsze na końcu filmu, niesamowity upust emocji, wielka ulga i jakoś można było spokojnie spać:)

ocenił(a) film na 9
paulik37

Kolego-ja do dziś, gdy go oglądam , mam ciary na d....!!! Właśnie dlatego, ŻE TAMTE EFEKTY BYŁY KOZACKIE!!! Zero komputerów-czysta przyjemność oglądania!!

ocenił(a) film na 9
zatkaokakao

No tak, grozę budował pomysł i klimat, rzadkość w dzisiejszych czasach. Podobnie było z filmem Noc żywych trupów G.A. Romero.

ocenił(a) film na 8
paulik37

Pamiętam jak w latach 80 wróciłem z tego filmu do domu i nie mogłem nic zjeść. Pierwszy i ostatni raz mi się coś takiego zdarzyło właśnie po tym filmie. Teraz nie mogę tylko przypomnieć który to był rok chyba 1984 albo 1985.

ocenił(a) film na 7
ppan4

Właśnie, kiedy była premiera w Polsce w kinach? W spisie nie ma, a jestem ciekawy jestem ile miałem wtedy lat.

paulik37

Filmu nie oglądałem ale tak jak jesteśmy przy strachu, jakim skur****** trzeba być żeby wykorzystać prawdziwe szkielety ludzkie i kazać komuś przebywać z nimi w basenie. Dla mnie niepojęte.

ocenił(a) film na 9
paulik37

Właśnie kurde mnie zachwyca to, jak zrobili te efekty w latach 80-tych. =D

ocenił(a) film na 8
paulik37

Oglądałem go znów wczoraj przez przypadek. To najlepszy horror ever. Wszystko w tym filmie było super, ale co się dziwić - w końcu to Spielberg. Jak pierwszy raz go oglądałem też się bałem. I szkoda jedynie, że pierwszy raz nie oglądałem go w kinie, ale to nie moje czasy...

paulik37

Zgadzam się, straszna dygawka po tym horrorze. Jeszcze pamiętam, jak prosiłam mamę, żebym spała ze mną w jednym łóżku, bo bałam się sama po obejrzeniu ''Ducha''

paulik37

miałam 12 lat jak ledwo wyszłam z kina; po powrocie do domu okazało się, że z emocji mam gorączkę 38 stopni

ocenił(a) film na 9
natamaja

Oglądałem go w kinie w 1984 (miałem 11 lat). Przez następne 4 lata nie schodziłem sam do piwnicy :)

paulik37

,,Szkielety, które zaatakowały Diane (JoBeth Williams), były prawdziwe. Aktorka dowiedziała się o tym dopiero po nakręceniu sceny.'' To co by było jakbyś miał tego świadomość?

ocenił(a) film na 8
paulik37

Zgadzam się z Tobą. Ja po tym filmie omijałam wszystkie drzewa. To jest klasyka, dziś takich filmów już nie ma.

paulik37

Mnie zawsze najbardziej zawsze przerażała czacho-morda wyciągnięta na linie z szafy, a potem ten koszmarny pająkopodobny biały potwór pod koniec filmu. Jezu, jak na się bałam w nocy pójść do łazienki.. do dzisiaj się dygam tego badziewia :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones