PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 171 142
oceny
7,7 10 1 171142
7,1 16
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Koszmar

ocenił(a) film na 3

Bingley wchodzący do sypialni, w której Jane leży w bieliźnie
Ubrania i uczesanie flejowate jak u chłopów, ciągle spoceni i niechlujni...
Posiadłość Benneta wyglądająca jak chłopska chata, a sam gentlemen prowadzi świnię przez dom...
Wygląd Pana Darcy'ego
Głupkowatość głównej bohaterki i suszenie zębów, kiedy Elizabeth miała być elokwentną młodą kobietą
Tepę parskania Pana Bingleya
...
I dalej by wymieniać można było jeszcze długo...

Kto tworzył ten film?!
Muzyka tylko bardzo ładna tylko i niektóre ujęcia jak spacer Elizabeth do Bingleya, żeby zobaczyć siostrę. No i postać Catherine de Bourgh ciekawą, zasługa oczywiście świetnej Judi Dench.

ocenił(a) film na 4
MonRud

masz racje, niestety.

kassis

Gówno ma, a nie rację.

MonRud

Zgadzam się z MonRud. Właśnie oglądam na CBS Europa i film nie "umywa" się do serialu BBC. Nie mogę patrzeć na Elżbietę w wykonaniu Keiry Khightley, w sumie nie wiem dlaczego, ale irytuje mnie niemiłosiernie (jak zresztą we wszystkich filmach - chyba po prostu nie lubię tej aktorki). Pan Darcy był tylko jeden - w wykonaniu Colina Firtha. Nikt go nie przebije :) Ale za to Jane w filmie jest śliczna, w serialu niekoniecznie.

akinom_79

To nie wiesz o co ci chodzi? Żenada.

pawel_nowakk

Wiem doskonale o co mi chodzi - nie lubię Keiry Khightley (napisałam tylko, że nie wiem dlaczego mnie irytuje, po prostu tak jest z niektórymi osobami, denerwują Cię chociaż sam nie wiesz czemu i możesz ich nawet dobrze nie znać). Właśnie kolejny raz oglądam serial BBC i po raz kolejny przekonuję się, że film z 2005 roku to porażka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones