PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 171 142
oceny
7,7 10 1 171142
7,1 16
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Lizzy wygląda tu na 15-latkę, a nie mówię już o Jane!

użytkownik usunięty
Aggie

15-latkę? Ty chyba rzadko widujesz 15-latki... Zarówno Lizzy, jak I jane wyglądają tak, jak mają wyglądać, czyli na nieco ponad 20 lat, a co do reszty sióstr to one miały koło 15-17 lat.

porównaj sobie Keirę Knightly z Jennifer Ehle... :/

Aggie

Sześć lat różnicy to aż taka przepaść między aktorkami? Nie wydaje mi się... Elizabeth ma w książce niecałe 21 lat. Czyli to Keira, nie Jennifer, jest bliższa literackiemu pierwowzorowi. Poza tym, ciężko powiedzieć, jaką Elżbietą będzie Knightley, dopóki nie zobaczy się filmu. Też bardzo lubię adaptację z 1995 r., ale nie zamierzam bojkotować nowej wersji, tylko dlatego, że nie jest sześcioodcinkowym serialem BBC :D Pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Katazynka

No dokładnie, całkowicie się zgadzam. Ocenianie filmu przed obejrzeniem go nie ma sensu...

ocenił(a) film na 1
Katazynka

Poza tym wiek aktorów a wiek granych przez nich postaci nie ma aż takiego znaczenia, wystarczy spojrzeć na inną ekranizację książki Austen - na "Rozważną i romantyczną". Elinor wg książki miała 19 lat, a grała ją 36-letnia wówczas Emma Thompson. Gdy się ją oglądało, czuło się, jakby miała te 19 lat. I co Wy na to?

Josephine_B

Szczerze mówiąc, Emma Thompson zawsze wygląda mi na trochę więcej lat niż grana przez nią postać. Po prostu sprawia wrażenie doświadczonej przez życie kobiety, nic na to nie poradzę ;] Jednak w "Rozważnej..." pasowała jak ulał, faktycznie zapomniałam wtedy w jakim wieku jest naprawdę...

ocenił(a) film na 9
Lady_Snape

wlasciwie nie liczy sie wiek:). wazne ze aktor/aktorka graja na tyle lat na ile im kazano i ze robia to w sposob umiejetny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones