PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=869387}

Dwóch nieznajomych

Two Distant Strangers
5,6 5 800
ocen
5,6 10 1 5800
4,5 4
oceny krytyków
Dwóch nieznajomych
powrót do forum filmu Dwóch nieznajomych

Wiadomo, że to film ku czci BLM i tylko temu ma służyć, natomiast mi nieco zbyt przeszkadzały zbyt oczywiste nawiązania:
1. pierwsza śmierć - dokładnie jak u Floyda,
2. podczas jazdy radiowozem - napisy na dachu,
3. rejestracja radiowozu - 1488,
4. krew przy ostatniej śmierci układa się w kształt Afryki.
Dałem 6 bo lubię tematy z pętlą czasu i fajny był twist fabularny na końcu, ale w żadnym wypadku nie jest to film zasługujący na Oscara.

ocenił(a) film na 3
voivodine

Pętle i pętle, jak serial jakiś. Zaczyna to trochę jednak drażnić. Pomysł żaden ale wiadomo, taka teraz moda. Oscar zgodnie z trendami. Porównując do produkcji z poprzednich lat, ta jest zwyczajnie licha.

voivodine

Mógłbyś podać mi parę tytułów o pętlach czasowych? Lubisz te tematy, więc pewnie będziesz znał ich więcej niż ja. Z góry dzięki!

ocenił(a) film na 6
sQnik

Nie wiem, czy moje propozycje okażą się jakieś przełomowe :) Efekt Motyla (i dalsze części), jak również Memento, Czas na Miłość, Interstellar, czy Dzień Świstaka to dość znane pozycje. Mi się jeszcze bardzo podobały Deja Vu z Denzelem, Na skraju jutra, netflixowy serial Dark jest pod tym względem niebywały. Są też takie nieco gorsze fabularnie filmiki pokroju Looper z Brucem Willisem czy Kod nieśmiertelności. To tak na szybko, jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę.

ocenił(a) film na 3
voivodine

"Na skraju jutra" obowiązkowo. Niektórych co wymieniłeś nie znam, z chęcią obejrzę, bo też lubię tą tematykę. "Dark" kilka dni temu kolega mi polecał, teraz drugi raz widzę, chyba się skuszę.

ocenił(a) film na 7
sQnik

Kod nieśmiertelności. Oraz wspaniały... Efekt motyla.

ocenił(a) film na 6
sQnik

HAPPY DEATH DAY. Pętla czasowa + slasher. Całkiem dobry film.

sQnik

Predestination, Palm Springs,The Map of Tiny Perfect Things, Ha-ru.

ocenił(a) film na 1
sQnik

12:01 jeszcze... starą fajna lekka komedia o gościu uwięzionym w pętli czasu

voivodine

Dlatego taki masterwerk Netflixa wyprodukowany przez Lawrenca Bendera oraz koszykarzy Kevina Duranta i Mika Conley'a jest laureatem Oscara (dla BLM), jakby to Childish Gambino zaśpiewał This Is America - już dawno Hollywood mnie zniechęcił!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones