PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98442}

Dwa światy

He ni zai yi qi
7,8 85
ocen
7,8 10 1 85
Dwa światy
powrót do forum filmu Dwa światy

Liu Xiaochun posiada wielki talent do gry na skrzypcach. Kiedy konczy 13lat i wygrywa kolejny lokalny konkurs, ojciec postanawia pojechac z nim do Pekinu, by chlopak trafil pod opieke jakiegos wirtuoza.
Najpierw cudowne dziecko pobiera nauki u sympatycznego, acz troche zwariowanego profesora Jianga, by pozniej trafic do bardzo znanego i szukajacego kolejnych talentow profesora Yu (w tej roli niespodzianka, sam Kaige Chen).
W czasie kiedy syn doskonali nauke gry na skrzypcach, ojciec ciezko pracuje by oplacic jego lekcje. W dodatku chlopak poznaje mieszkajaca po sasiedzku dziewczyne do towarzystwa Lili, ktora jest oczarowany i zrobi nie jedno glupstwo by tylko zwrocic jej uwage...
Piekna historia zarowno o milosci do muzyki, jak i tej ojcowskiej milosci.
Plus Srebrna Muszla na MFF w San Sebastian, a takze motyw muzyczny ktory wczesniej slyszalem w "Kung Fu Hustle" - moze podobnie jak w przypadku motywu przewodniego z "Pewnego razu w Chinach" to tez jakis tamtejszy "klasyk"?

-Grail-

Zgadzam się, film wspaniały. Dwie godziny zleciały mi w 15 minut, a seans zakończyłem z wielkim uśmiechem na twarzy i dobrym humorem na resztę dnia :) Z całą pewnością jeszcze nieraz do niego wrócę.

Gerrah

hmm chyba będę musiała zobaczyć:) Pytanie: Skąd wytrzasnąłeś Ssaum?? JA wszędzie szukam i nic:(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones