PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}
8,0 37 727
ocen
8,0 10 1 37727
8,5 27
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Chaplin

ocenił(a) film na 6

Tylko dla fanów talentu Chaplina. Mnie prawie w ogóle nie śmieszył ten typ humoru a że to tzw. klasyka komedii to postanowiłem obejrzeć. No cóż...są różne gusta.

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

Jeszcze nigdy nie widziałam tak nietaktownego filmu.

ocenił(a) film na 6
MayaxS

Dlaczego tak sądzisz?

ocenił(a) film na 6
Lisowczyk

Pierwszy raz spotkałam się w filmie z przedstawieniem tak tragicznego tematu jakim jest prześladowanie Żydów w konwencji komedii. Plus kpina z polityki Hitlera, która doprowadziła do śmierci milionów ludzi. Bądź co bądź, ale od parodiowania niektórych rzeczy należałoby się powstrzymać.

ocenił(a) film na 10
MayaxS

Przypominam, ze Chaplin nakrecil film przed wybuchem wojny. Świadczy to raczej o geniuszu artysty, a nie o braku taktu :)

ocenił(a) film na 6
patrycjusz1

A kto napisał, że brak szacunku dla godności człowieka w III Rzeszy zaczął się od wybuchu II WŚ? Hitler został kanclerzem już w '33 roku.

ocenił(a) film na 10
MayaxS

Wybacz, ale tak rózne mamy zdania, ze nie ma sensu sie spierac. W dodatku ja nie rozumiem o czym Ty piszesz i o co Ci chodzi, dlatego zakoncze temat. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
patrycjusz1

Radzę poczytać o polityce wewnętrznej w III Rzeszy, być może wówczas przyjdzie zrozumienie.

ocenił(a) film na 10
MayaxS

:)

ocenił(a) film na 5
patrycjusz1

Robi się ciepło to nie potrafimy dyskutować bo brak argumentów ? :-)

ocenił(a) film na 10
MayaxS

To już nawet Chaplin jest "niepoprawny politycznie"??? Rany boskie to już jest paranoja.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Dla niektórych samo wypowiedzenie słowa "Hitler" i "III Rzesza" jest niepoprawne politycznie. Jak ktoś mówi "Adolf Hitler ...." to pewnie nazista i to obojętne w jakim kontekście. Obrońcy żydów automatycznie się wówczas znajdą, a po nich zwolennicy czarnej supremacji i feministki itp. itd. Tak obecnie ludzie mają wyprane mózgi.

hermann44

Baaaaaaaaaaardzo trafny komentarz, ludziom chyba wojny brakuje bo wszędzie i we wszystkim wrogów szukają...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones